Fri fragt fra 500 kr.

Har du spørgsmål? Ring til vores ekspert

Varenummer (SKU): N/A Kategorier: , ,

BESV CT 1.3 MY22

29.499,00 kr.

Leveringstid: 3-5 dage
Delbetaling
1.043 kr. pr. måned
10
20
30
Ved et samlet kreditbeløb på 29.499 kr. over 30 mdr.: Månedlig ydelse 1.043 kr. Samlede kreditomk. 1.770 kr. Samlet tilbagebetaling 31.269 kr. Debitorrente (fast) 0,00%. ÅOP (forudsat betaling via Mit Sparxpres) 4,66%. Der er fortrydelsesret.

24 måneders garanti.

HURTIG LEVERING | inden for 7 dage

100 % sikre betalinger

Vi servicerer alle cykler!

BESKRIVELSE

BESV CT 1.3 er den mest premium-performance bycykel i vores line-up. Den er udstyret med ekstra tykke dæk for mere komfort, et USB-ladepunkt i stellet og en luksuriøs finish. Denne kraftfulde e-cykel er udstyret med et ekstra stort 630 Wh batteri, for en ekstra stor rækkevidde. Takket være den mellemmonterede Shimano E6110-motor og Nexus 5-trins-navet kan du nyde et kraftfuldt og lydsvagt køresystem hver kilometer, der er præcist skræddersyet til dine behov.

Den ultimative bycykel
Endnu mere komfortabel, end den ser ud, takket være ekstra tykke dæk, USB-opladningspunkt og en kraftfuld Shimano Steps-drivlinje.

Gå længere end nogensinde
Med ikke mindre end 630Wh batterikapacitet kan du nyde maksimal pedalstøtte i timevis.

 

  • 630 Wh batterikapacitet
  • USB-ladepunkt i ramme
  • Kraftig og lydløs

SPECIFIKATIONER

Sizes Man:  M (52cm) / L (56cm) / XL (60cm)
Color(s) Nickel gray gloss
Frame BESV premium alloy frame with down tube for integrated Darfon battery, with USB charging port and sattelite swich, Shimano center-motor with protection cover, 1.5″ head tube, post disc mount, cold-forged dropout with modular hangers
Drive Unit Shimano E-6100 center-motor, 250W rated power, 60Nm of torque, 25km/h maximum assist
Battery Darfon 630Wh, integrated battery, approved for “Shimano Service Program”, with Smart 5.6-4A charger
Display Shimano SC-E6100 center mounted LCD display with Bluetooth and ANT private connectivity
Fork RST Volant-15, Remote lockout, Coil damping, tapered alloy steerer, travel 80mm, Thru-axle
Crankset Samox for Shimano Steps, 38T chainring
Bottom Bracket Shimano, integrated in motor
Pedals Wellgo pedals with reflectors
Rear Derailleur Shimano Nexus 5 speed
Shifters Shimano Nexus 5 speed
Cassette Shimano Inner Gear sprocket, 27T
Chain KMC E101 EPT
Wheelset Disc brake front hub, Shimano Nexus 5 speed rear hub, for Center Lock disc brakes, CN streight stainless steel spokes, SR J23ZK 700c multichamber alloy rims for disc brakes with 36H
Tires Maxxis Metropass, 700x50c, Silkworm, 60 TPI wire bread with puncture protection, with reflective stripe
Brakeset Hydraulic disc brake set, with 180mm front and 160mm rear rotors
Brake Levers Hydraulic disc brake set, 3 finger lever
Headset Acros, AZX-585, 1.5″ headset, angular contact bearings, integrated cable routing
Handlebar Alloy City-Trekking riser bar, 6066 alloy, 40mm riser, sweep: 30 degree up, 31.8mm clamp, width in man version: S/M: 700mm, L/XL: 720mm
Stem 3D Forged alloy City-Trekking stem, SP-Connect mount, adjustable 0-90 degree, 31.8mm clamp, integrated cable routing, width in man version: S/M: 90mm, L/XL: 110mm
Grips Comfortable gel grips with padding
Saddle Selle Italia S5 Superflow
Seat post Suspension seatpost with anty-sideplay, 40mm travel, 31.6mm diameter, 12mm offset
Fenders Alloy extruded fenders, front & rear 3/4 length, stainless steel hardware
Headlight Lezyne eBike Power E115, 6-12v, 115 lux, with reflector
Taillight Herrmans H-Cargo, 6-12v, with reflector
Rear Carrier Tubular aluminium carrier, with Snap-IT platform and spring clamp, H-Cargo rear light mount
Accessories Adjustable kickstand, Chainguard
Bike weight 30.00 kg
Permissable weight 140kg

Geometri

XL L M
Rytterhøjde190-205cm183-195cm174-185cm
1. Toprørslængde625610600
2. Reach428415401
3. Stable665656651
4. Stand over – højde903882865
5. Hjulafstand119711811164
6. Kronrørslængde170160155
7. Kronrørsvinkel68.568.568.5
8. Saddelrørsvinkel73.573.573.5
9. Saddelrørslængde600560520
10. Kædestagslængde487487487
11. Krankbokshøjde606060