Fri fragt fra 500 kr.

Har du spørgsmål? Ring til vores ekspert

Varenummer (SKU): N/A Kategorier: , ,

BESV CT 2.1 MY22

28.999,00 kr.

Leveringstid: 3-5 dage
Delbetaling
1.025 kr. pr. måned
10
20
30
Ved et samlet kreditbeløb på 28.999 kr. over 30 mdr.: Månedlig ydelse 1.025 kr. Samlede kreditomk. 1.740 kr. Samlet tilbagebetaling 30.739 kr. Debitorrente (fast) 0,00%. ÅOP (forudsat betaling via Mit Sparxpres) 4,66%. Der er fortrydelsesret.

24 måneders garanti.

HURTIG LEVERING | inden for 7 dage

100 % sikre betalinger

Vi servicerer alle cykler!

BESKRIVELSE

Mød CT 2.1, din nye bedste ven til alle dine bycykelture. Solid, stiv, robust bygget og udstyret med de bedste Shimano dele og solide skærmesæt. Med et 504 Wh batteri og en Shimano E6110-motor med 60 Nm moment kommer du mere end komfortabelt frem til din destination. Takket være Nexus 8 speed indvendige gearnav og en lukket kædeskærm har du også en cykel med lav vedligeholdelse, der uden besvær trodser alle byens luner. Tilslut din telefon til skærmen via Bluetooth og opdag en verden af muligheder.

Aldrig har cykling været mere tiltalende

Tag en tur gennem den beundrende urbane jungle.

 

    • 504 wattimer batterikapacitet
    • Shimano Nexus 8 speed gear
    • Kraftfuld men lydløs

SPECIFIKATIONER

Størrelser Lady: S (45cm), M (50cm), L (55cm)
Farve Spark blue gloss
Stel BESV premium alloy frame with down tube for integrated Darfon battery, Shimano center-motor with protection cover, tapered 1 1/8″ – 1.5″ head tube, post disc mount, cold-forged dropout and replaceable hanger for Shimano Inner Gear hubs
Drive Unit Shimano E-6110 center-motor, 250W rated power, 60Nm of torque, 25km/h maximum assist, for coaster-brake
Batteri Darfon 504Wh, integrated battery, approved for “Shimano Service Program”, with  2A charger
Display Shimano SC-E6100 center mounted LCD display with Bluetooth and ANT private connectivity
Fork RST Volant, Lockout, Coil damping, tapered alloy steerer, travel 50mm, QR-axle
Kranksæt Samox for Shimano Steps, 38T chainring
Bundbeslag Shimano, integrated in motor
Pedaler Wellgo pedals with reflectors
Bagskifter Shimano Nexus 8 speed
Skiftegreb Shimano Nexus 8 speed
Kassette Shimano Inner Gear sprocket, 20T
Kæde KMC E101 EPT
Hjulsæt Disc brake front hub, Shimano Nexus 8 speed rear hub, for Center Lock disc and coaster-brake brakes, CN streight stainless steel spokes, SR J23ZK 700c multichamber alloy rims for disc brakes with 36H
Dæk Maxxis Overdrive, 700x47c, Silkshield, 60 TPI wire bread with puncture protection, with reflective stripe
Bremser Hydraulic disc brake set, 2-piston hydraulic disc, with 180mm front and 160mm rear rotors
Bremsegreb Hydraulic disc brake set, 3-finger lever
Steuersatz First, D346S, 1.1/8″-1.5″ headset, angular contact bearings
Styr Alloy City-Trekking riser bar, 6066 alloy, 40mm riser, sweep: 30 degree up, 31.8mm clamp, width in  lady version: S: 680mm, M/L: 700mm
Frempind 3D Forged alloy City-Trekking stem, adjustable 0-90 degree, 31.8mm clamp, width in lady version: S: 65mm, M/L: 90mm
Greb Comfortable gel grips with padding
Sadel Selle Italia S5 Superflow
Sadelpind Suspension seatpost with anty-sideplay, 40mm travel, 31.6mm diameter, 12mm offset
Skærme Alloy extruded fenders, front & rear 3/4 length, stainless steel hardware
Forlygte Lezyne eBike Mini E65, 6-12v, 65 lux, with reflector
Baglygte Herrmans H-Cargo, 6-12v, with reflector
Bagagebærer Tubular aluminium carrier, with Snap-IT platform and spring clamp, H-Cargo rear light mount
Tilbehør Adjustable kickstand, Chainguard
Bike weight 31.75 kg
Permissable weight 140kg

 

Geometri

S M L
Rytterhøjde160-175cm170-185cm180-195cm
1. Toprørslængde5905903299
2. Reach388388407
3. Stable659659661
4. Stand over – højde408408408
5. Hjulafstand114411441158
6. Kronrørslængde190190190
7. Kronrørsvinkel696969.5
8. Saddelrørsvinkel737373
9. Saddelrørslængde450500550
10. Kædestagslængde485485485
11. Krankbokshøjde656565