Fri fragt fra 500 kr.

Har du spørgsmål? Ring til vores ekspert

Varenummer (SKU): N/A Kategorier: , ,

BESV CT 2.5 LS MY22

25.999,00 kr.

Leveringstid: 3-5 dage
Delbetaling
919 kr. pr. måned
10
20
30
Ved et samlet kreditbeløb på 25.999 kr. over 30 mdr.: Månedlig ydelse 919 kr. Samlede kreditomk. 1.560 kr. Samlet tilbagebetaling 27.559 kr. Debitorrente (fast) 0,00%. ÅOP (forudsat betaling via Mit Sparxpres) 4,66%. Der er fortrydelsesret.

24 måneders garanti.

HURTIG LEVERING | inden for 7 dage

100 % sikre betalinger

Vi servicerer alle cykler!

BESKRIVELSE

Par din telefon med din skærm via Bluetooth, vælg det rigtige gear, og kør mod dit mål med BESV CT 2.5 Low Step (LS). Rammen med lav indstigning gør det til en fornøjelse at stige af eller på hver gang. Shimano kvalitetsdelene, det interne Nexus 8-gears nav og den lukkede kædeskærm garanterer en cykel med lav vedligeholdelse, som du kan have glæde af i mange år fremover.

Stor aftagelig Shimano-skærm med Bluetooth-forbindelse
Styr din cykel med fingerspidserne, få et væld af informationer og opret forbindelse ubesværet til mobilapps for en verden af muligheder.

 

  • 504 wattimer batterikapacitet
  • Aftageligt Shimano display med Bluetooth
  • Shimano Nexus 8 gear gear

SPECIFIKATIONER

Sizes Lady: S (45cm), M (50cm), L (55cm)
Color(s) Antracite gray gloss
Frame BESV premium alloy frame with down tube for integrated Darfon battery, Shimano center-motor with protection cover, tapered 1 1/8″ – 1.5″ head tube, post disc mount, cold-forged dropout and replaceable hanger for Shimano Inner Gear hubs
Drive Unit Shimano E-5000 center-motor, 250W rated power, 40Nm of torque, 25km/h maximum assist, for coaster-brake
Battery Darfon 504Wh, integrated battery, approved for “Shimano Service Program”, with Smart 2A charger
Display Shimano SC-E6100 center mounted LCD display with Bluetooth and ANT private connectivity
Fork RST Volant, Lockout, Coil damping, tapered alloy steerer, travel 50mm, QR-axle
Crankset Shimano Steps E5000, 38T chainring
Bottom Bracket Shimano, integrated in motor
Pedals Wellgo pedals with reflectors
Rear Derailleur Shimano Nexus 8 speed
Shifters Shimano Nexus 8 speed
Cassette Shimano Inner Gear sprocket, 20T
Chain KMC E101 EPT
Wheelset Disc brake front hub, Shimano Nexus 8 speed rear hub, for Center Lock disc brakes, CN streight stainless steel spokes, SR J23ZK 700c multichamber alloy rims for disc brakes with 36H
Tires Maxxis Overdrive, 700x47c, Silkshield, 60 TPI wire bread with puncture protection, with reflective stripe
Brakeset Hydraulic disc brake set, 2-piston hydraulic disc, with 180mm front and 160mm rear rotors
Brake Levers Hydraulic disc brake set, 3-finger lever
Headset First, D346S, 1.1/8″-1.5″ headset, angular contact bearings
Handlebar Alloy City-Trekking riser bar, 6066 alloy, 40mm riser, sweep: 30 degree up, 31.8mm clamp, width in lady version: S: 680mm, M/L: 700mm
Stem 3D Forged alloy City-Trekking stem, adjustable 0-90 degree, 31.8mm clamp, width in lady version: S: 65mm, M/L: 90mm
Grips Comfortable gel grips with padding
Saddle Selle Italia S5 Superflow
Seat post Alloy 6066 micro-adjust, 31.6mm diameter, 3.7mm offset
Fenders Alloy extruded fenders, front & rear 3/4 length, stainless steel hardware
Headlight Herrmans MR GO E-Bike, 120 Lumens, 6-12v, with reflector, crow mounted
Taillight Herrmans H-Cargo, 6-12v, with reflector
Rear Carrier Tubular aluminium carrier, with Snap-IT platform and spring clamp, H-Cargo rear light mount
Accessories Adjustable kickstand, Chainguard
Bike weight 31.25 kg
Permissable weight 140kg

Geometri

S M L
Rytterhøjde160-175CM170-185CM180-195CM
1. Toprørslængde590590610
2. Reach388388407
3. Stable659659661
4. Stand over – højde408408408
5. Hjulafstand114411441158
6. Kronrørslængde190190190
7. Kronrørsvinkel69°69°69.5°
8. Saddelrørsvinkel73°73°73°
9. Saddelrørslængde450500550
10. Kædestagslængde485485485
11. Krankbokshøjde656565