Fri fragt fra 500 kr.

Har du spørgsmål? Ring til vores ekspert

Varenummer (SKU): N/A Kategorier: , ,

BESV TR 1.1 LS MY22

35.999,00 kr.

Delbetaling
1.272 kr. pr. måned
10
20
30
Ved et samlet kreditbeløb på 35.999 kr. over 30 mdr.: Månedlig ydelse 1.272 kr. Samlede kreditomk. 2.160 kr. Samlet tilbagebetaling 38.159 kr. Debitorrente (fast) 0,00%. ÅOP (forudsat betaling via Mit Sparxpres) 4,66%. Der er fortrydelsesret.

24 måneders garanti.

HURTIG LEVERING | inden for 7 dage

100 % sikre betalinger

Vi servicerer alle cykler!

BESKRIVELSE

Forestil dig! 720 Wh batterikapacitet, 85 Nm drejningsmoment, en Shimano XT 12 geargruppe og en high-end Shimano opsætning. Vi præsenterer TR 1.1 LS. Dette er en cykel, hvor ingen ture er for lange, og ingen bakker er for høje. Uanset hvor du vil hen, og hvor langt du vil, vil TR 1.1 LS få dig derhen. Ikke kun med lethed, men også med stil. Bruge din telefon som navigation uden at den mister strø,, fordi du kan oplade den på farten via USB ladeporten, som vores designere har integreret i stellet til dig.

Nå længere en nogensinde

Med intet mindre end 720 Wh batterikapacitet, kan du nyde maksimal support i pedalerne i timevis!

Integreret USB-ladeport i stellet

Oplad din mobiltelefon på farten? En nødvendighed mener vi!

 

    • 720 wattimer batterikapacitet
    • Shimano Steps EP8 med 85 Nm moment
    • USB ladeport i stellet

SPECIFIKATIONER

Størrelser Lady: XS (43cm) / S (47cm) / M (52cm) / L (56cm)
Farve (r) Burgundy gloss
Stel BESV premium alloy frame with down tube for integrated Darfon battery, with USB charging port and sattelite swich, Shimano center-motor with protection cover, 1.5″ head tube, post disc mount, cold-forged dropout with modular hangers
Drive Unit Shimano EP-800 center-motor, 250W rated power, 85Nm of torque, 25km/h maximum assist
Batteri Darfon 720Wh, integrated battery, approved for “Shimano Service Program”, with Smart 5.6-4A charger
Display Shimano SC-E5003 side mounted LCD display with switch
Forgaffel RST Volant-15, Remote lockout, Coil damping, tapered alloy steerer, travel 80mm, Thru-axle
Crankset Samox for Shimano Steps, 38T chainring
Bundbeslag Shimano, integrated in motor
Pedaler Wellgo pedals with reflectors
Bagskifter Shimano XT 12 speed
Skiftegreb Shimano Deore 12 speed
Kassette Shimano SLX, 12 speed, 10-45T
Kæde KMC e12Turbo, with Quick-Link
Hjulsæt Disc brake front hub, Shimano HB-MT410B rear hub, for Center Lock disc brakes, CN streight stainless steel spokes, SR J23ZK 700c multichamber alloy rims for disc brakes with 36H
Dæk Maxxis Metropass, 700x50c, Silkworm, 60 TPI wire bread with puncture protection, with reflective stripe
Bremser Hydraulic disc brake set, with 180mm front and rear rotors
Bremsegreb Hydraulic disc brake set, 3 finger lever
Steuersatz Acros, AZX-585, 1.5″ headset, angular contact bearings, integrated cable routing
Styr Alloy City-Trekking riser bar, 6066 alloy, 40mm riser, sweep: 20 degree up, 31.8mm clamp, width in lady version: XS/S: 680mm, M/L: 700mm
Frempind 3D Forged alloy Trekking stem, SP-Connect mount, 20 degree uprise, 31.8mm clamp, integrated cable routing, width in man version: S/M: 90mm, L/XL: 110mm / width and 90mm width in lady version
Greb Comfortable gel grips with padding
Sadel Selle Italia S5 Superflow
Sadelpind Alloy 6066 micro-adjust, 31.6mm diameter, 3.7mm offset
Skærme Alloy extruded fenders, front & rear 3/4 length, stainless steel hardware
Forlygte Lezyne eBike Power E115, 6-12v, 115 lux, with reflector
Baglygte Herrmans H-Cargo, 6-12v, with reflector
Bagagebærer Tubular aluminium carrier, with Snap-IT platform and spring clamp, H-Cargo rear light mount
Tilbehør Adjustable kickstand, Chainguard
Bike weight 28.40 kg
Permissable weight 140kg

Geometri

XS S M L
Rytterhøjde150-165cm164-175cm175-188cm187-198cm
1. Toprørslængde595610620630
2. Reach398.5410425.5432.8
3. Stable642652656665
4. Stand over – højde542542534534
5. Hjulafstand1158117411901202
6. Kronrørslængde145155160170
7. Kronrørsvinkel68.568.568.568.5
8. Saddelrørsvinkel73.573.573.573.5
9. Saddelrørslængde430470520560
10. Kædestagslængde487487487487
11. Krankbokshøjde60606060