Fri fragt fra 500 kr.

Har du spørgsmål? Ring til vores ekspert

Varenummer (SKU): N/A Kategorier: , ,

BESV TR 1.2 MY22

33.999,00 kr.

Leveringstid: 3-5 dage
Delbetaling
1.202 kr. pr. måned
10
20
30
Ved et samlet kreditbeløb på 33.999 kr. over 30 mdr.: Månedlig ydelse 1.202 kr. Samlede kreditomk. 2.040 kr. Samlet tilbagebetaling 36.039 kr. Debitorrente (fast) 0,00%. ÅOP (forudsat betaling via Mit Sparxpres) 4,66%. Der er fortrydelsesret.

24 måneders garanti.

HURTIG LEVERING | inden for 7 dage

100 % sikre betalinger

Vi servicerer alle cykler!

BESKRIVELSE

BESV TR 1.2 er en perfekt trekking partner på to hjul. Brede dæk og en behagelig rammegeometri sikrer, at du i kombination med 630Wh batteriet komfortabelt kan tilbagelægge lange afstande. Med Shimanos XT 11 speed geargruppe og Shimano EP8 motoren er der altid er nok power til rådighed uanset landskabet fremkommelighed.
Baggagebæreren med Racktime snap-it-systemet sikrer, at du nemt kan tage oppakning med dig på dit næste eventyr med TR 1.2.

Hello integrated USB charging point in the frame

Charge your phone on the go? Must be able to, we thought. Skillful!

Unsurpassed power in your pedals

Equipped with shimano’s absolute top drivetrain. The Shimano Steps EP800 pushes up to 85Nm of torque to your pedals, just when you need it.

 

    • 630Wh batteri
    • Shimano STEPS EP8 85 NM motor
    • Satellit switch med USB ladeport i stellet

    SPECIFIKATIONER

    Størrelser Man: M (52cm) / L (56cm) / XL (60cm)
    Farve (r) Antracite gray gloss
    Stel BESV premium alloy frame with down tube for integrated Darfon battery, with USB charging port and sattelite swich, Shimano center-motor with protection cover, 1.5″ head tube, post disc mount, cold-forged dropout with modular hangers
    Drive Unit Shimano EP-800 center-motor, 250W rated power, 85Nm of torque, 25km/h maximum assist
    Batteri Darfon 630Wh, integrated battery, approved for “Shimano Service Program”, with Smart 5.6-4A charger
    Display Shimano SC-E5003 side mounted LCD display with switch
    Forgaffel RST Volant-15, Remote lockout, Coil damping, tapered alloy steerer, travel 80mm, Thru-axle
    Kranksæt Samox for Shimano Steps, 38T chainring
    Bundbeslag Shimano, integrated in motor
    Pedaler Wellgo pedals with reflectors
    Bagskifter Shimano XT 11 speed
    Skiftegreb Shimano Deore 11 speed
    Kassette 11 speed, 11-42T
    Kæde KMC e11Turbo, with Quick-Link
    Hjulsæt Disc brake front hub, Shimano HB-MT400B rear hub, for Center Lock disc brakes, CN streight stainless steel spokes, SR J23ZK 700c multichamber alloy rims for disc brakes with 36H
    Dæk Maxxis Metropass, 700x50c, Silkworm, 60 TPI wire bread with puncture protection, with reflective stripe
    Bremser Hydraulic disc brake set, with 180mm front and rear rotors
    Bremsegreb Hydraulic disc brake set, 3-finger lever
    Steuersatz Acros, AZX-581, 1.5″ headset, angular contact bearings, integrated cable routing
    Styr Alloy City-Trekking riser bar, 6066 alloy, 40mm riser, sweep: 20 degree up, 31.8mm clamp, width in man version: S/M: 700mm, L/XL: 720mm
    Frempind 3D Forged alloy Trekking stem, SP-Connect mount, 20 degree uprise, 31.8mm clamp, integrated cable routing, width in man version: S/M: 90mm, L/XL: 110mm / width and 90mm width in lady version
    Greb Comfortable gel grips with padding
    Sadel Selle Italia S5 Superflow
    Sadelpind Alloy 6066 micro-adjust, 31.6mm diameter, 3.7mm offset
    Skærme Alloy extruded fenders, front & rear 3/4 length, stainless steel hardware
    Forlygte Lezyne eBike Power E115, 6-12v, 115 lux, with reflector
    Baglygte Herrmans H-Cargo, 6-12v, with reflector
    Bagagebærer Tubular aluminium carrier, with Snap-IT platform and spring clamp, H-Cargo rear light mount
    Tilbehør Adjustable kickstand, Chainguard
    Bike weight 28.00 kg
    Permissable weight 140kg

    Geometri

    M L XL
    Rytterhøjde174-185cm183-195cm190-205cm
    1. Toprørslængde600610625
    2. Reach401415428
    3. Stable651656665
    4. Stand over – højde865882903
    5. Hjulafstand116411811197
    6. Kronrørslængde155160170
    7. Kronrørsvinkel68.568.568.5
    8. Saddelrørsvinkel73.573.573.5
    9. Saddelrørslængde520560600
    10. Kædestagslængde487487487
    11. Krankbokshøjde606060