Fri fragt fra 500 kr.

Har du spørgsmål? Ring til vores ekspert

Varenummer (SKU): N/A Kategorier: , ,

BESV TR 1.2 LS MY22

33.999,00 kr.

Leveringstid: 3-5 dage
Delbetaling
1.202 kr. pr. måned
10
20
30
Ved et samlet kreditbeløb på 33.999 kr. over 30 mdr.: Månedlig ydelse 1.202 kr. Samlede kreditomk. 2.040 kr. Samlet tilbagebetaling 36.039 kr. Debitorrente (fast) 0,00%. ÅOP (forudsat betaling via Mit Sparxpres) 4,66%. Der er fortrydelsesret.

24 måneders garanti.

HURTIG LEVERING | inden for 7 dage

100 % sikre betalinger

Vi servicerer alle cykler!

BESKRIVELSE

BESV TR 1.2 LS er en fantastisk smuke trekkingpartner på to hjul. Brede dæk, en lækker stelgeometri og det 630 Wh store batteri sikrer tilsammen, at du kan tilbagelægge lange afstande på den mest behagelige måde. Med ikke mindre end 11 gear og Shimanos kraftigste motor EP8, er der altid nok power og udveksling til rådighed til at hjælpe dig gennem hvilket terræns om helst. Bagagebæreren kommer med Racktime’s Snap-it-systemet, så du altid nemt kan kklikke en kurv eller taske på når du skal på dit næste eventyr.

Integreret USB-ladeport i stellet

Oplad din mobiltelefon på farten? En nødvendighed mener vi!

Uovertruffen pedalkraft

Udstyret med Shimanos absolutte topdrivlinje. Shimano Steps EP8 yder op til 85Nm drejningsmoment direkte ud i dine pedaler, lige når du har brug for det.

 

    • 630 wattimer batterikapacitet
    • Shimano Steps EP8 med 85 Nm moment
    • USB ladeport i stellet

SPECIFIKATIONER

Størrelser Lady: S (47cm) / M (52cm) / L (56cm)
Farve (r) Antracite gray gloss
Stel BESV premium alloy frame with down tube for integrated Darfon battery, with USB charging port and sattelite swich, Shimano center-motor with protection cover, 1.5″ head tube, post disc mount, cold-forged dropout with modular hangers
Drive Unit Shimano EP-800 center-motor, 250W rated power, 85Nm of torque, 25km/h maximum assist
Batteri Darfon 630Wh, integrated battery, approved for “Shimano Service Program”, with Smart 5.6-4A charger
Display Shimano SC-E5003 side mounted LCD display with switch
Forgaffel RST Volant-15, Remote lockout, Coil damping, tapered alloy steerer, travel 80mm, Thru-axle
Kranksæt Samox for Shimano Steps, 38T chainring
Bundbeslag Shimano, integrated in motor
Pedaler Wellgo pedals with reflectors
Bagskifter Shimano XT 11 speed
Skiftegreb Shimano Deore 11 speed
Kassette 11 speed, 11-42T
Kæde KMC e11Turbo, with Quick-Link
Hjulsæt Disc brake front hub, Shimano HB-MT400B rear hub, for Center Lock disc brakes, CN streight stainless steel spokes, SR J23ZK 700c multichamber alloy rims for disc brakes with 36H
Dæk Maxxis Metropass, 700x50c, Silkworm, 60 TPI wire bread with puncture protection, with reflective stripe
Bremser Hydraulic disc brake set, with 180mm front and rear rotors
Bremsegreb Hydraulic disc brake set, 3-finger lever
Steuersatz Acros, AZX-581, 1.5″ headset, angular contact bearings, integrated cable routing
Styr Alloy City-Trekking riser bar, 6066 alloy, 40mm riser, sweep: 20 degree up, 31.8mm clamp, width in lady version: XS/S: 680mm, M/L: 700mm
Frempind 3D Forged alloy Trekking stem, SP-Connect mount, 20 degree uprise, 31.8mm clamp, integrated cable routing, width in man version: S/M: 90mm, L/XL: 110mm / width and 90mm width in lady version
Greb Comfortable gel grips with padding
Sadel Selle Italia S5 Superflow
Sadelpind Alloy 6066 micro-adjust, 31.6mm diameter, 3.7mm offset
Skærme Alloy extruded fenders, front & rear 3/4 length, stainless steel hardware
Forlygte Lezyne eBike Power E115, 6-12v, 115 lux, with reflector
Baglygte Herrmans H-Cargo, 6-12v, with reflector
Bagagebærer Tubular aluminium carrier, with Snap-IT platform and spring clamp, H-Cargo rear light mount
Tilbehør Adjustable kickstand, Chainguard
Bike weight 27.70 kg
Permissable weight 140kg

Geometri

S M L
Rytterhøjde164-175cm175-188cm187-198cm
1. Toprørslængde610620630
2. Reach410425.5432.8
3. Stable652656665
4. Stand over – højde542534534
5. Hjulafstand117411901202
6. Kronrørslængde155160170
7. Kronrørsvinkel68.568.568.5
8. Saddelrørsvinkel73.573.573.5
9. Saddelrørslængde470520560
10. Kædestagslængde487487487
11. Krankbokshøjde606060