Fri fragt fra 500 kr.

Har du spørgsmål? Ring til vores ekspert

Varenummer (SKU): N/A Kategorier: , ,

BESV TR 1.3 LS MY22

30.999,00 kr.

Leveringstid: 3-5 dage
Delbetaling
1.096 kr. pr. måned
10
20
30
Ved et samlet kreditbeløb på 30.999 kr. over 30 mdr.: Månedlig ydelse 1.096 kr. Samlede kreditomk. 1.860 kr. Samlet tilbagebetaling 32.859 kr. Debitorrente (fast) 0,00%. ÅOP (forudsat betaling via Mit Sparxpres) 4,66%. Der er fortrydelsesret.

24 måneders garanti.

HURTIG LEVERING | inden for 7 dage

100 % sikre betalinger

Vi servicerer alle cykler!

BESKRIVELSE

Ud fra vores ønske om at skabe en komfortabel cykel, der er velegnet til både lange distancer og daglige pendlerture, udviklede vi BESV TR 1.3 LS. Med et batteri på intet mindre end 630 Wh og den økonomiske og støjsvage Shimano E6100-motor kan du tage hvor som helst du vil. Cyklen er udstyret med et praktisk USB-ladepunkt i toppen af stellet. Du kan for eksempel oplade din telefon med dette. Praktisk, hvis du vil bruge det som navigationssystem under dit cykeleventyr! Takket være den robuste Racktime bagagebærer kan du nemt tage al din bagage med dig.

Integreret USB-ladeport i stellet

Oplad din mobiltelefon på farten? En nødvendighed mener vi!

Førsteklasses Shimano Deore gearsystem

Skift mellem 10 gear mere silkeblødt end nogensinde med Shimanos high-end Deore gearsystem.

 

  • 630 wattimer batterikapacitet
  • Premium Shimano Deore 10 speed gearsystem
  • USB ladeport i stellet

SPECIFIKATIONER

Størrelser Lady: XS (43cm) / S (47cm) / M (52cm) / L (56cm)
Farve Dark onyx blue
Stel BESV premium alloy frame with down tube for integrated Darfon battery, with USB charging port and sattelite swich, Shimano center-motor with protection cover, 1.5″ head tube, post disc mount, cold-forged dropout with modular hangers
Drive Unit Shimano E-6100 center-motor, 250W rated power, 60Nm of torque, 25km/h maximum assist
Batteri Darfon 630Wh, integrated battery, approved for “Shimano Service Program”, with Smart 5.6-4A charger
Display Shimano SC-E5000 side mounted LCD display with switch
Forgaffel RST Volant-15, Remote lockout, Coil damping, tapered alloy steerer, travel 80mm, Thru-axle
Bagdæmper Samox for Shimano Steps, 38T chainring
Kranksæt Shimano, integrated in motor
Pedaler Wellgo pedals with reflectors
Bagskifter Shimano Deore 10 speed
Skiftegreb Shimano Deore 10 speed
Kassette Shimano Deore 10 speed, 11-42T
Kæde KMC e10Sport, with Quick-Link
Hjulsæt Disc brake front hub, Shimano HB-MT400B rear hub, for Center Lock disc brakes, CN streight stainless steel spokes, SR J23ZK 700c multichamber alloy rims for disc brakes with 36H
Dæk Maxxis Metropass, 700x50c, Silkworm, 60 TPI wire bread with puncture protection, with reflective stripe
Bremser Hydraulic disc brake set, with 180mm front and rear rotors
Bremsegreb Hydraulic disc brake set, 3-finger lever
Steuersatz Acros, AZX-581, 1.5″ headset, angular contact bearings, integrated cable routing
Styr Alloy City-Trekking riser bar, 6066 alloy, 40mm riser, sweep: 20 degree up, 31.8mm clamp, width in lady version: XS/S: 680mm, M/L: 700mm
Frempind 3D Forged alloy Trekking stem, SP-Connect mount, 20 degree uprise, 31.8mm clamp, integrated cable routing, width in man version: S/M: 90mm, L/XL: 110mm / width and 90mm width in lady version
Greb Comfortable gel grips with padding
Sadel Selle Italia S5 Superflow
Sadelpind Alloy 6066 micro-adjust, 31.6mm diameter, 3.7mm offset
Skærme Alloy extruded fenders, front & rear 3/4 length, stainless steel hardware
Forlygte Lezyne eBike Mini E65, 6-12v, 65 lux, with reflector
Baglygte Herrmans H-Cargo, 6-12v, with reflector
Bagagebærer Tubular aluminium carrier, with Snap-IT platform and spring clamp, H-Cargo rear light mount
Tilbehør Adjustable kickstand, Chainguard
Bike weight 27.90 kg
Permissable weight 140kg

Geometri

XS S M L
Rytterhøjde150-165cm164-175cm175-188cm187-198cm
1. Toprørslængde595610620630
2. Reach398.5410425.5432.5
3. Stable642652656665
4. Stand over – højde542542534534
5. Hjulafstand1158117411901202
6. Kronrørslængde145155160170
7. Kronrørsvinkel68.568.568.568.5
8. Saddelrørsvinkel73.573.573.573.5
9. Saddelrørslængde430470520560
10. Kædestagslængde487487487487
11. Krankbokshøjde60606060