Fri fragt fra 500 kr.

Har du spørgsmål? Ring til vores ekspert

Varenummer (SKU): N/A Kategorier: , ,

BESV TR 1.3 MY22

30.999,00 kr.

Leveringstid: 3-5 dage
Delbetaling
1.096 kr. pr. måned
10
20
30
Ved et samlet kreditbeløb på 30.999 kr. over 30 mdr.: Månedlig ydelse 1.096 kr. Samlede kreditomk. 1.860 kr. Samlet tilbagebetaling 32.859 kr. Debitorrente (fast) 0,00%. ÅOP (forudsat betaling via Mit Sparxpres) 4,66%. Der er fortrydelsesret.

24 måneders garanti.

HURTIG LEVERING | inden for 7 dage

100 % sikre betalinger

Vi servicerer alle cykler!

BESKRIVELSE

Ud fra vores ønske om at skabe en komfortabel cykel, der er velegnet til både lange distancer og daglige pendlerture, udviklede vi BESV TR 1.3. Med et batteri på intet mindre end 630 Wh og den økonomiske og støjsvage Shimano E6100-motor kan du tage hvor som helst du vil. Cyklen er udstyret med et praktisk USB-ladepunkt i toppen af stellet. Du kan for eksempel oplade din telefon med dette. Praktisk, hvis du vil bruge det som navigationssystem under dit cykeleventyr! Takket være den robuste Racktime bagagebærer kan du nemt tage al din bagage med dig.

Integreret USB-ladeport i stellet

Oplad din mobiltelefon på farten? En nødvendighed mener vi!

Førsteklasses Shimano Deore gearsystem

Skift mellem 10 gear mere silkeblødt end nogensinde med Shimanos high-end Deore gearsystem.

 

    • 630 wattimer batterikapacitet
    • Premium Shimano Deore 10 speed gearsystem
    • USB ladeport i stellet

    SPECIFIKATIONER

    Størrelser Man: M (52cm) / L (56cm) / XL (60cm)
    Farve(r) Dark onyx blue
    Stel BESV premium alloy frame with down tube for integrated Darfon battery, with USB charging port and sattelite swich, Shimano center-motor with protection cover, 1.5″ head tube, post disc mount, cold-forged dropout with modular hangers
    Drive Unit Shimano E-6100 center-motor, 250W rated power, 60Nm of torque, 25km/h maximum assist
    Batteri Darfon 630Wh, integrated battery, approved for “Shimano Service Program”, with Smart 5.6-4A charger
    Display Shimano SC-E5000 side mounted LCD display with switch
    Forgaffel RST Volant-15, Remote lockout, Coil damping, tapered alloy steerer, travel 80mm, Thru-axle
    Kranksæt Samox for Shimano Steps, 38T chainring
    Bundbeslag Shimano, integrated in motor
    Pedaler Wellgo pedals with reflectors
    Bagskifter Shimano Deore 10 speed
    Skiftegreb Shimano Deore 10 speed
    Kassette Shimano Deore 10 speed, 11-42T
    Kæde KMC e10Sport, with Quick-Link
    Hjulsæt Disc brake front hub, Shimano HB-MT400B rear hub, for Center Lock disc brakes, CN streight stainless steel spokes, SR J23ZK 700c multichamber alloy rims for disc brakes with 36H
    Dæk Maxxis Metropass, 700x50c, Silkworm, 60 TPI wire bread with puncture protection, with reflective stripe
    Bremser Hydraulic disc brake set, with 180mm front and rear rotors
    Bremsegreb Hydraulic disc brake set, 3-finger lever
    Steuersatz Acros, AZX-581, 1.5″ headset, angular contact bearings, integrated cable routing
    Styr Alloy City-Trekking riser bar, 6066 alloy, 40mm riser, sweep: 20 degree up, 31.8mm clamp, width in man version: S/M: 700mm, L/XL: 720mm
    Frempind 3D Forged alloy Trekking stem, SP-Connect mount, 20 degree uprise, 31.8mm clamp, integrated cable routing, width in man version: S/M: 90mm, L/XL: 110mm / width and 90mm width in lady version
    Greb Comfortable gel grips with padding
    Sadel Selle Italia S5 Superflow
    Sadelpind Alloy 6066 micro-adjust, 31.6mm diameter, 3.7mm offset
    Skærme Alloy extruded fenders, front & rear 3/4 length, stainless steel hardware
    Forlygte Lezyne eBike Mini E65, 6-12v, 65 lux, with reflector
    Baglygte Herrmans H-Cargo, 6-12v, with reflector
    Bagagebærer Tubular aluminium carrier, with Snap-IT platform and spring clamp, H-Cargo rear light mount
    Tilbehør Adjustable kickstand, Chainguard
    Bike weight 28.20 kg
    Permissable weight 140kg

    Geometri

    M L XL
    Rytterhøjde174-185cm183-195cm190-205cm
    1. Toprørslængde600610625
    2. Reach401415428
    3. Stable651656665
    4. Stand over – højde865882903
    5. Hjulafstand116411811197
    6. Kronrørslængde155160170
    7. Kronrørsvinkel68.568.568.5
    8. Saddelrørsvinkel73.573.573.5
    9. Saddelrørslængde520560600
    10. Kædestagslængde487487487
    11. Krankbokshøjde606060