Fri fragt fra 500 kr.

Har du spørgsmål? Ring til vores ekspert

Varenummer (SKU): N/A Kategorier: , ,

BESV TR 2.1 LS MY22

25.999,00 kr.

Leveringstid: 3-5 dage
Delbetaling
919 kr. pr. måned
10
20
30
Ved et samlet kreditbeløb på 25.999 kr. over 30 mdr.: Månedlig ydelse 919 kr. Samlede kreditomk. 1.560 kr. Samlet tilbagebetaling 27.559 kr. Debitorrente (fast) 0,00%. ÅOP (forudsat betaling via Mit Sparxpres) 4,66%. Der er fortrydelsesret.

24 måneders garanti.

HURTIG LEVERING | inden for 7 dage

100 % sikre betalinger

Vi servicerer alle cykler!

BESKRIVELSE

En dejlig robust trekkingcykel med lav indstigning. Den er udstyret med Schwalbe anti-punktur dæk, en Shimano Steps motor med 60 Nm moment og et 504 Wh stort batteri. Denne TR 2.1 LS er den perfekte opskrift på at cykle til arbejde, gøre dine indkøb eller bare nyde en gåtur rundt om blokken hver dag. BESV TR 2.1 LS bremser særligt kraftigt takket være hydrauliske skivebremser og er udstyret med en robust bagagebærer.

Stor aftagelig Shimano-skærm med Bluetooth-forbindelse
Styr din cykel med fingerspidserne, få et væld af informationer og opret forbindelse ubesværet til mobilapps for en verden af muligheder.

Kan tåle tæsk
Med sine solide aluminiumsskærme og ekstra stive ramme behøver du ikke at vige tilbage for en udfordring.

 

  • 504 Wh batterikapacitet
  • Aftagelig Shimano-skærm med bluetooth
  • Solide aluminiumsskærme

    SPECIFIKATIONER

    Sizes Lady: S (45cm), M (50cm), L (55cm)
    Color(s) Dark dusk blue gloss
    Frame BESV premium alloy frame with down tube for integrated Darfon battery, Shimano center-motor with protection cover, tapered 1 1/8″ – 1.5″ head tube, post disc mount, cold-forged dropout and replaceable hanger for QR hubs
    Drive Unit Shimano E-6100 center-motor, 250W rated power, 60Nm of torque, 25km/h maximum assist
    Battery Darfon 504Wh, integrated battery, approved for “Shimano Service Program”, with Smart 2A charger
    Display Shimano SC-E6100 center mounted LCD display with Bluetooth and ANT private connectivity
    Fork RST Volant, Lockout, Coil damping, tapered alloy steerer, travel 50mm, QR-axle
    Crankset Samox for Shimano Steps, 38T chainring
    Bottom Bracket Shimano, integrated in motor
    Pedals Wellgo pedals with reflectors
    Rear Derailleur Shimano Altus 9 speed
    Shifters Shimano Altus 9 speed
    Cassette Shimano Altus 9 speed, 11-36T
    Chain KMC e9Sport, with Quick-Link
    Wheelset Shimano TX505 front and rear hub, for Center Lock disc brakes, CN streight stainless steel spokes, SR J23ZK 700c multichamber alloy rims for disc brakes with 36H
    Tires Schwalbe Energizer Plus, 700x47c, Green Guard, 67 EPI wire bread, with reflective stripe
    Brakeset Hydraulic disc brake set, with 180mm front and 160mm rear rotors
    Brake Levers Hydraulic disc brake set, 3-finger lever
    Headset First, D346S, 1.1/8″-1.5″ headset, angular contact bearings
    Handlebar Alloy City-Trekking riser bar, 6066 alloy, 40mm riser, sweep: 30 degree up, 31.8mm clamp, width in lady version: S: 680mm, M/L: 700mm
    Stem 3D Forged alloy Trekking stem, SP-Connect mount, 20 degree uprise, 31.8mm clamp, integrated cable routing, width in man version: S/M: 90mm, L/XL: 110mm / width and 90mm width in lady version
    Grips Comfortable gel grips with padding
    Saddle Selle Italia S5 Superflow
    Seat post Alloy 6066 micro-adjust, 31.6mm diameter, 3.7mm offset
    Fenders Alloy extruded fenders, front & rear 3/4 length, stainless steel hardware
    Headlight Lezyne eBike Mini E65, 6-12v, 65 lux, with reflector
    Taillight Herrmans H-Cargo, 6-12v, with reflector
    Rear Carrier Tubular aluminium carrier, with Snap-IT platform and spring clamp, H-Cargo rear light mount
    Accessories Adjustable kickstand, Chainguard
    Bike weight 30.75 kg
    Permissable weight 140kg

    Geometri

    S M L
    Rytterhøjde160-175CM170-185cm180-195cm
    1. Toprørslængde590590610
    2. Reach388388407
    3. Stable659659661
    4. Stand over – højde408408408
    5. Hjulafstand114411441158
    6. Kronrørslængde190190190
    7. Kronrørsvinkel696969.5
    8. Saddelrørsvinkel737373
    9. Saddelrørslængde450500550
    10. Kædestagslængde485485485
    11. Krankbokshøjde656565