Fri fragt fra 500 kr.

Har du spørgsmål? Ring til vores ekspert

Varenummer (SKU): N/A Kategorier: , ,

BESV TRS 1.1 MY22

48.999,00 kr.

Leveringstid: 3-5 dage
Delbetaling
1.732 kr. pr. måned
10
20
30
Ved et samlet kreditbeløb på 48.999 kr. over 30 mdr.: Månedlig ydelse 1.732 kr. Samlede kreditomk. 2.940 kr. Samlet tilbagebetaling 51.939 kr. Debitorrente (fast) 0,00%. ÅOP (forudsat betaling via Mit Sparxpres) 4,66%. Der er fortrydelsesret.

24 måneders garanti.

HURTIG LEVERING | inden for 7 dage

100 % sikre betalinger

Vi servicerer alle cykler!

BESKRIVELSE

Styr med lethed og maksimal kontrol over de mest udfordrende stier med TRS 1.1 fuldaffjedret e-MTB. Dette er ikke bare en hvilken som helst elektrisk MTB, fordi den har de lækreste specifikationer. Et Darfon-batteri med ikke mindre end 720 Wh kapacitet, en Shimano Steps EP8 centermotor med 85 Nm drejningsmoment og Shimanos premium XT 12 gearsystem. Ikke nok? Hvad med en luftaffjedret RockShox ZEB Select-gaffel, dropper sadelpind, Maxxis Minion-dæk og 203 mm hydrauliske skivebremser for og bag? Med andre ord: en seriøs partner til tungere terrænarbejde!

Nå længere en nogensinde

Med intet mindre end 720 Wh batterikapacitet, kan du nyde maksimal support i pedalerne i timevis!

Du er i kontrol

Takket være førsteklasses Maxxis skin wall dæk er du sikret maksimal kontrol uanset terrænet.

 

    • 720 wattimer batterikapacitet
    • Central Shimano display with bluetooth
    • Maxxis Minion dæk

      SPECIFIKATIONER

      Sizes Man: S (42.5cm), M (46cm), L (49cm)
      Color(s) Nickel gray gloss
      Frame Full-suspension BESV premium alloy frame with down tube for integrated Darfon battery, with USB charging port and sattelite swich on top tube, Shimano center-motor with protection cover, tapered 1.5″ – 1.8″ head tube, post disc mount, cold-forged dropout with replaceable hanger
      Drive Unit Shimano EP-800 center-motor, 250W rated power, 85Nm of torque, 25km/h maximum assist
      Battery Darfon 720Wh, integrated battery, approved for “Shimano Service Program”, with Smart 5.6-4A charger
      Display Shimano SC-E7000 center mounted LCD display with Bluetooth connectivity
      Fork Rock Shox ZEB Select, 38mm stanchions, Debon Air with Charger RC, 1.1/8″-1.8″ tapered alloy steerer, travel 160mm, Maxle Ultimate, with RS short fender
      Rear Shock Rock Shox Delux Select, DebonAir, rear wheel travel 150mm
      Crankset Shimano EM600, 34T chainring
      Bottom Bracket Shimano, integrated in motor
      Pedals Wellgo, alloy body, ball bearings
      Rear Derailleur Shimano XT 12 speed
      Shifters Shimano XT 12 speed
      Cassette Sunrace CSMZ902, 12 speed, 11-51T
      Chain KMC e12Turbo, with Quick-Link
      Wheelset Formula CL-811 front hub and CL-3248 rear hub, Boost hubs spacing, for Center Lock disc brakes, streight stainless steel spokes, WTB STi30 29″ multichamber alloy rims for disc brakes with 32H
      Tires Front: Maxxis Minion DHF / Rear: Maxxis Minion DHR II, 29″x2.6″, Normal Compound, EXO, Tubeless Ready , 60 TPI foldable, Tanwall sides
      Brakeset Shimano XT M8120, 4-piston hydraulic disc, with 203mm front and rear rotors
      Brake Levers Shimano XT M8100, 2 finger lever
      Headset Acros, AZX-581, 1.8″ headset, angular contact bearings, integrated cable routing
      Handlebar E-MTB riser bar, 6066 alloy, 15mm riser, sweep: 7 degree back, 35mm clamp, width: S: 760mm, M: 780mm, L: 800mm
      Stem E-MTB 3D Forged alloy stem, 35mm clamp, for internal cable routing, length: S: 35mm, M/L: 50mm
      Grips E-MTB gel grips with padding and BESV clamp
      Saddle Selle Italia Model-X Superflow eBike
      Seat post Kind Shock LEV-SI dropper post with remote lever, size/travel: S: 395/125mm, M: 445/150mm, L: 495/175mm, 30.9mm diameter, 0mm offset
      Bike weight 25.60 kg
      Permissable weight 120kg

      Geometri

      S M L
      Rytterhøjde165-175cm174-187cm185-195cm
      1. Toprørslængde599621657.5
      2. Reach420440475
      3. Stable612613612
      4. Stand over – højde836841844
      5. Hjulafstand121812401278
      6. Kronrørslængde120125130
      7. Kronrørsvinkel656565
      8. Saddelrørsvinkel747474
      9. Saddelrørslængde425460490
      10. Kædestagslængde465465465
      11. Krankbokshøjde151515

      Downloads

      NAVN TYPE DATO FIL
      BATTERI PDF 13/12/2023
      BREMSER PDF 15/08/2023
      OPLADER PDF 13/12/2023
      DERAILLEUR PDF 15/08/2023
      MOTORYSTEM PDF 13/12/2023
      DROPPER POST PDF 15/08/2023
      FORGAFFEL PDF 13/12/2023
      BAGDÆMPER PDF 15/08/2023
      SPARE PARTS MANUAL PDF 13/12/2023
      OVERENSSTEMMELSESERKLÆRING ZIP 15/08/2023
      USER MANUAL PDF 13/12/2023