Fri fragt fra 500 kr.

Har du spørgsmål? Ring til vores ekspert

Varenummer (SKU): N/A Kategorier: , ,

BESV TRS 1.3 MY22

44.999,00 kr.

Leveringstid: 3-5 dage
Delbetaling
1.590 kr. pr. måned
10
20
30
Ved et samlet kreditbeløb på 44.999 kr. over 30 mdr.: Månedlig ydelse 1.590 kr. Samlede kreditomk. 2.700 kr. Samlet tilbagebetaling 47.699 kr. Debitorrente (fast) 0,00%. ÅOP (forudsat betaling via Mit Sparxpres) 4,66%. Der er fortrydelsesret.

24 måneders garanti.

HURTIG LEVERING | inden for 7 dage

100 % sikre betalinger

Vi servicerer alle cykler!

BESKRIVELSE

Vores Full-Suspension e-MTB'er vil sende dig over de mest udfordrende stier med lethed og præcision. 150 mm bag- og 160 mm foraffjedring kombineret med et stort batteri og stærke motorer gør disse seriøse partnere til hårdere off-road arbejde. TRS 1.3 fortærer alt på sin vej takket være en ekstremt kraftig Shimano midtmonteret motor, højkvalitets Deore-gear (12) og et ekstra stort batteri. Du bevarer maksimal kontrol takket være den fremragende RockShox forgaffel, hydrauliske skivebremser og premium-dæksættet fra Maxxis. For at finde godt vej kan du forbinde displayet med din telefon via Bluetooth og bruge navigationen.

Du har kontrol
Takket være Maxxis Minion-dæk af høj kvalitet bevarer du maksimal kontrol på ethvert terræn.

Uovertruffen kraft i dine pedaler
Udstyret med Shimanos absolutte topdrev. Shimano Steps EP800 skubber maksimalt 85Nm drejningsmoment til dine pedaler, præcis når du har brug for det.

 

  • 630 Wh batterikapacitet
  • Shimano Steps EP800 med 85 Nm moment
  • Maxxis Minion dæk

    SPECIFIKATIONER

    Sizes Man: S (42.5cm), M (46cm), L (49cm)
    Color(s) Dark khaki green gloss
    Frame Full-suspension BESV premium alloy frame with down tube for integrated Darfon battery, with USB charging port and sattelite swich on top tube, Shimano center-motor with protection cover, tapered 1.5″ – 1.8″ head tube, post disc mount, cold-forged dropout with replaceable hanger
    Drive Unit Shimano EP-800 center-motor, 250W rated power, 85Nm of torque, 25km/h maximum assist
    Battery Darfon 630Wh, integrated battery, approved for “Shimano Service Program”, with Smart 5.6-4A charger
    Display Shimano SC-E7000 center mounted LCD display with Bluetooth connectivity
    Fork Rock Shox Domain R, 38mm stanchions, Debon Air with Charger RC, 1.1/8″-1.8″ tapered alloy steerer, travel 160mm, Maxle Ultimate, with RS short fender
    Rear Shock Rock Shox Delux Select, DebonAir, rear wheel travel 150mm
    Crankset Shimano EM600, 34T chainring
    Bottom Bracket Shimano, integrated in motor
    Pedals Wellgo, alloy body, ball bearings
    Rear Derailleur Shimano XT 12 speed
    Shifters Shimano Deore 12 speed
    Cassette Sunrace 12 speed, 11- 51 T
    Chain KMC e12Turbo, with Quick-Link
    Wheelset Formula front & rear hub, Boost hub spacing, for Center Lock disc brakes, straight stainless steel spokes, WTB STi30 29” multi chamber alloy rims for disc brakes with 32H
    Tires Front: Maxxis Minion DHF / Rear: Maxxis Minion DHR II, 29″x2.6″, Normal Compound, EXO, Tubeless Ready , 60 TPI foldable, Tanwall sides
    Brakeset Sensah 2 piston hydraulic disc brakes with 203 mm Rotors
    Brake Levers Sensah CNC 2 finger brake levers
    Headset Acros, AZX-581, 1.8″ headset, angular contact bearings, integrated cable routing
    Handlebar E-MTB riser bar, 6066 alloy, 15mm riser, sweep: 7 degree back, 35mm clamp, width: S: 760mm, M: 780mm, L: 800mm
    Stem E-MTB 3D Forged alloy stem, 35mm clamp, for internal cable routing, length: S: 35mm, M/L: 50mm
    Grips E-MTB gel grips with padding and BESV clamp
    Saddle Selle Italia Model-X Superflow eBike
    Seat post Kind Shock e20i dropper post with remote lever, size/travel: S: 416/125mm, M: 472/150mm, L: 516/170mm, 30.9mm diameter, 0mm offset
    Bike weight 25.20 kg
    Permissable weight 120kg

     

    Geometri

    S M L
    Rytterhøjde165-175cm174-187cm185-195cm
    1. Toprørslængde599621657.5
    2. Reach420440475
    3. Stable612613612
    4. Stand over – højde836841844
    5. Hjulafstand121812401278
    6. Kronrørslængde120125130
    7. Kronrørsvinkel656565
    8. Saddelrørsvinkel747474
    9. Saddelrørslængde425460490
    10. Kædestagslængde465465465
    11. Krankbokshøjde151515