Fri fragt fra 500 kr.

Har du spørgsmål? Ring til vores ekspert

Varenummer (SKU): N/A Kategorier: , ,

BESV TRS 1.5 MY22

40.999,00 kr.

Leveringstid: 3-5 dage
Delbetaling
1.449 kr. pr. måned
10
20
30
Ved et samlet kreditbeløb på 40.999 kr. over 30 mdr.: Månedlig ydelse 1.449 kr. Samlede kreditomk. 2.460 kr. Samlet tilbagebetaling 43.459 kr. Debitorrente (fast) 0,00%. ÅOP (forudsat betaling via Mit Sparxpres) 4,66%. Der er fortrydelsesret.

24 måneders garanti.

HURTIG LEVERING | inden for 7 dage

100 % sikre betalinger

Vi servicerer alle cykler!

BESKRIVELSE

Vores Full-Suspension e-MTB’er vil sende dig over de mest udfordrende stier med lethed og præcision. Med en vandring på 150 mm bag og 160 mm foran, kombineret med et stort batteri og Shimano Steps EP8 motor, gør TRS 1.5 til en seriøs partner til hårdere off-road arbejde. TRS 1.5 fortærer alt på sin vej takket være en ekstremt kraftig centermotor, højkvalitets Deore 11 speed gear og et ekstra stort batteri. Du bevarer maksimal kontrol takket være den fremragende RockShox forgaffel, de hydrauliske skivebremser og premium-dækkene fra Maxxis. For at finde godt vej kan du forbinde displayet med din telefon via Bluetooth og bruge navigationen.

Uovertruffen pedalkraft

Udstyret med Shimanos absolutte topdrivlinje. Shimano Steps EP8 yder op til 85Nm drejningsmoment direkte ud i dine pedaler, lige når du har brug for det.

Integreret USB-ladeport i stellet

Oplad din mobiltelefon på farten? En nødvendighed mener vi!

    • 630 wattimer batterikapacitet
    • Shimano Steps EP8 med 85 Nm moment
    • Maxxis Minion dæk

    SPECIFIKATIONER

    Størrelser Man: S (42.5cm), M (46cm), L (49cm)
    Farve(r) Khaki sand matt
    Stel Full-suspension BESV premium alloy frame with down tube for integrated Darfon battery, with USB charging port and sattelite swich on top tube, Shimano center-motor with protection cover, tapered 1.5″ – 1.8″ head tube, post disc mount, cold-forged dropout with replaceable hanger
    Drive Unit Shimano EP-800 center-motor, 250W rated power, 85Nm of torque, 25km/h maximum assist
    Batteri Darfon 630Wh, integrated battery, approved for “Shimano Service Program”, with Smart 5.6-4A charger
    Display Shimano SC-E5003 side mounted LCD display
    Forgaffel RockShox 35 Gold, 35mm stanchions, DebonAir with Motion Control, 1.1/8″-1.8″ tapered alloy steerer, travel 160mm, Maxle Stealth
    Bagdæmper Rock Shox Delux Select, DebonAir, rear wheel travel 150mm
    Kranksæt Shimano EM600, 34T chainring
    Bundbeslag Shimano, integrated in motor
    Pedaler Wellgo, alloy body, ball bearings
    Bagskifter Shimano Deore, 11 speed
    Skiftegreb Shimano Deore, 11 speed
    Kassette Shimano Deore, 11 speed, 11-51T
    Kæde KMC e11Turbo, with Quick-Link
    Hjulsæt Shimano MT400B front and rear hub, Boost hubs spacing, for Center Lock disc brakes, streight stainless steel spokes, WTB STi30 29″ multichamber alloy rims for disc brakes with 32H
    Dæk Front: Maxxis Minion DHF / Rear: Maxxis Minion DHR II, 29″x2.6″, Normal Compound, EXO, Tubeless Ready , 60 TPI foldable, Tanwall sides
    Bremser Sensah Pro hydraulic disc brake
    Bremsegreb Sensah Pro, 2 finger lever
    Steuersatz Acros, AZX-581, 1.8″ headset, angular contact bearings, integrated cable routing
    Styr E-MTB riser bar, 6066 alloy, 15mm riser, sweep: 7 degree back, 35mm clamp, width: S: 760mm, M: 780mm, L: 800mm
    Frempind E-MTB 3D Forged alloy stem, 35mm clamp, for internal cable routing, length: S: 35mm, M/L: 50mm
    Greb E-MTB gel grips with padding and BESV clamp
    Sadel Selle Italia Model-X Superflow eBike
    Sadelpind Kind Shock e20i dropper post with remote lever, size/travel: S: 416/125mm, M: 472/150mm, L: 516/170mm, 30.9mm diameter, 0mm offset
    Bike weight 25.10 kg
    Permissable weight 120kg

    Geometri

    S M L
    Rytterhøjde165-175cm174-187cm185-195cm
    1. Toprørslængde599621657.5
    2. Reach420440475
    3. Stable612613612
    4. Stand over – højde836841844
    5. Hjulafstand121812401278
    6. Kronrørslængde120125130
    7. Kronrørsvinkel656565
    8. Saddelrørsvinkel747474
    9. Saddelrørslængde425460490
    10. Kædestagslængde465465465
    11. Krankbokshøjde151515