Fri fragt fra 500 kr.

Har du spørgsmål? Ring til vores ekspert

Varenummer (SKU): N/A Kategorier: , , ,

BESV TRS URBAN 1.1 MY22

44.999,00 kr.

Leveringstid: 3-5 dage
Delbetaling
1.590 kr. pr. måned
10
20
30
Ved et samlet kreditbeløb på 44.999 kr. over 30 mdr.: Månedlig ydelse 1.590 kr. Samlede kreditomk. 2.700 kr. Samlet tilbagebetaling 47.699 kr. Debitorrente (fast) 0,00%. ÅOP (forudsat betaling via Mit Sparxpres) 4,66%. Der er fortrydelsesret.

24 måneders garanti.

HURTIG LEVERING | inden for 7 dage

100 % sikre betalinger

Vi servicerer alle cykler!

BESKRIVELSE

TRS Urban 1.1 kan bruges på alle fronter. Off-road, på cykelstien, pendling, udfordrende stier, lange cykelture: intet er umuligt med dette allround kraftcenter. Hvis denne cykel var en bil, ville det være en SUV! Den er fuldt udstyret med skærme, bagagebærer og lys for sikkert og komfortabelt at krydse den urbane jungle. Regér på ukendt territorium, med dens Shimano EP8 motor, 720 Wh batteri, RockShox 35 Gold med 160 mm vandring foran, RockShox Deluxe med 150 mm vandring bagtil, Shimano XT 12 gear, 203 mm hydrauliske skivebremser for og bag og Maxxis Recon Race.

Nå længere en nogensinde

Med intet mindre end 720 Wh batterikapacitet, kan du nyde maksimal support i pedalerne i timevis!

Premium Shimano komponenter

Den kraftfulde Shimano Steps EP8 motor i kombination med XT Deore 12 gearsystemet garanterer en uovertruffen cykeltur. Dag efter dag.

    • 720 wattimer batterikapacitet
    • Shimano Steps EP8 med 85 Nm moment
    • USB ladeport i stellet

SPECIFIKATIONER

Størrelser Man: S (42.5cm), M (46cm), L (49cm)
Farve (r) Silver gloss
Stel Full-suspension BESV premium alloy frame with down tube for integrated Darfon battery, with USB charging port and sattelite swich on top tube, Shimano center-motor with protection cover, tapered 1.5″ – 1.8″ head tube, post disc mount, cold-forged dropout with replaceable hanger
Drive Unit Shimano EP-800 center-motor, 250W rated power, 85Nm of torque, 25km/h maximum assist
Batteri Darfon 720Wh, integrated battery, approved for “Shimano Service Program”, with Smart 5.6-4A charger
Display Shimano SC-E5003 side mounted LCD display
Forgaffel RockShox 35 Gold, 35mm stanchions, DebonAir with Motion Control, 1.1/8″-1.8″ tapered alloy steerer, travel 160mm, Maxle Stealth
Bagdæmper Rock Shox Delux Select, DebonAir, rear wheel travel 150mm
Kranksæt Samox for Shimano Steps, 34T chainring with ring guard
Bundbeslag Shimano, integrated in motor
Pedaler Wellgo, alloy body, ball bearings
Bagskifter Shimano XT 12 speed
Skiftegreb Shimano Deore 12 speed
Kassette Shimano Deore 12 speed, 10-51T
Kæde KMC e12Turbo, with Quick-Link
Hjulsæt Shimano MT400B front and MT410B rear hub, Boost hubs spacing, for Center Lock disc brakes, streight stainless steel spokes, WTB STi27 29″ multichamber alloy rims for disc brakes with 32H
Dæk Maxxis Recon Race, 29×2.25, EXO, 60 TPI wire bread
Bremser Hydraulic disc brake set, with 203mm front and rear rotors
Bremsegreb Hydraulic disc brake set, 3-finger lever
Steuersatz Acros, AZX-581, 1.8″ headset, angular contact bearings, integrated cable routing
Styr E-MTB riser bar, 6066 alloy, 15mm riser, sweep: 7 degree back, 35mm clamp, width: S: 760mm, M: 780mm, L: 800mm
Frempind E-MTB 3D Forged alloy stem, 35mm clamp, for internal cable routing, length: S: 35mm, M/L: 50mm
Greb E-MTB gel grips with padding and BESV clamp
Sadel Selle Italia Model-X Superflow eBike
Sadelpind Alloy 6066 micro-adjust, 30.9mm diameter, 3.7mm offset
Skærme Alloy extruded fenders, front & rear 3/4 length, stainless steel hardware
Forlygte Lezyne eBike Power E115, 6-12v, 115 lux, with reflector
Baglygte Herrmans H-Cargo, 6-12v, with reflector
Bagagebærer Tubular aluminium carrier, with Snap-IT platform and spring clamp, H-Cargo rear light mount
Tilbehør Adjustable kickstand
Bike weight 26.80 kg
Permissable weight 120kg

 

Geometri

S L M
Rytterhøjde165-175cm185-195cm174-187cm
1. Toprørslængde599657.5621
2. Reach420475440
3. Stable612612613
4. Stand over – højde836844841
5. Hjulafstand121812781240
6. Kronrørslængde120130125
7. Kronrørsvinkel656565
8. Saddelrørsvinkel747474
9. Saddelrørslængde425490460
10. Kædestagslængde465465465
11. Krankbokshøjde151515