Fri fragt fra 500 kr.

Har du spørgsmål? Ring til vores ekspert

Varenummer (SKU): N/A Kategorier: , , ,

BESV TRS URBAN 1.3 MY22

41.999,00 kr.

Leveringstid: 3-5 dage
Delbetaling
1.484 kr. pr. måned
10
20
30
Ved et samlet kreditbeløb på 41.999 kr. over 30 mdr.: Månedlig ydelse 1.484 kr. Samlede kreditomk. 2.520 kr. Samlet tilbagebetaling 44.519 kr. Debitorrente (fast) 0,00%. ÅOP (forudsat betaling via Mit Sparxpres) 4,66%. Der er fortrydelsesret.

24 måneders garanti.

HURTIG LEVERING | inden for 7 dage

100 % sikre betalinger

Vi servicerer alle cykler!

BESKRIVELSE

Vores Full-Suspension e-MTB'er vil sende dig over de mest udfordrende stier med lethed og præcision. 150 mm bag- og 160 mm foraffjedring kombineret med et stort batteri og stærke motorer gør disse seriøse partnere til hårdere off-road arbejde. TRS 1.3 fortærer alt på sin vej takket være en ekstremt kraftig Shimano midtmonteret motor, højkvalitets Deore-gear (12) og et ekstra stort batteri. Du bevarer maksimal kontrol takket være den fremragende RockShox forgaffel, hydrauliske skivebremser og premium-dæksættet fra Maxxis. For at finde godt vej kan du forbinde displayet med din telefon via Bluetooth og bruge navigationen.

Du har kontrol
Takket være Maxxis Minion-dæk af høj kvalitet bevarer du maksimal kontrol på ethvert terræn.

Uovertruffen kraft i dine pedaler
Udstyret med Shimanos absolutte topdrev. Shimano Steps EP800 skubber maksimalt 85Nm drejningsmoment til dine pedaler, præcis når du har brug for det.

 

  • 630 Wh batterikapacitet
  • Shimano Steps EP800 med 85 Nm moment
  • Maxxis Minion dæk

SPECIFIKATIONER

Størrelser Man: S (42.5cm), M (46cm), L (49cm)
Farve(r) Nickel gray gloss
Stel Full-suspension BESV premium alloy frame with down tube for integrated Darfon battery, with USB charging port and sattelite swich on top tube, Shimano center-motor with protection cover, tapered 1.5″ – 1.8″ head tube, post disc mount, cold-forged dropout with replaceable hanger
Drive Unit Shimano EP-800 center-motor, 250W rated power, 85Nm of torque, 25km/h maximum assist
Batteri Darfon 630Wh, integrated battery, approved for “Shimano Service Program”, with Smart 5.6-4A charger
Display Shimano SC-E5003 side mounted LCD display
Forgaffel RockShox 35 Silver, 35mm stanchions, TurnKey with DualPosition Coil, 1.1/8″-1.8″ tapered alloy steerer, travel 160mm, Maxle Stealth
Bagdæmper Rock Shox Delux Select, DebonAir, rear wheel travel 150mm
Kranksæt Samox for Shimano Steps, 34T chainring with ring guard
Bundbeslag Shimano, integrated in motor
Pedaler Wellgo, alloy body, ball bearings
Bagskifter Shimano Deore, 11 speed
Skiftegreb Shimano Deore, 11 speed
Kassette Shimano Deore, 11 speed, 11-51T
Kæde KMC e11Turbo, with Quick-Link
Hjulsæt Disc brake front and rear hub, Boost hubs spacing, for Center Lock disc brakes, streight stainless steel spokes, WTB STi27 29″ multichamber alloy rims for disc brakes with 32H
Dæk Maxxis Recon Race, 29×2.25, EXO, 60 TPI wire bread
Bremser Hydraulic disc brake set, with 203mm front and rear rotors
Bremsegreb Hydraulic disc brake set, 3-finger lever
Steuersatz Acros, AZX-581, 1.8″ headset, angular contact bearings, integrated cable routing
Styr E-MTB riser bar, 6066 alloy, 15mm riser, sweep: 7 degree back, 35mm clamp, width: S: 760mm, M: 780mm, L: 800mm
Frempind E-MTB 3D Forged alloy stem, 35mm clamp, for internal cable routing, length: S: 35mm, M/L: 50mm
Greb E-MTB gel grips with padding and BESV clamp
Sadel Selle Italia Model-X Superflow eBike
Sadelpind Alloy 6066 micro-adjust, 30.9mm diameter, 3.7mm offset
Skærme Alloy extruded fenders, front & rear 3/4 length, stainless steel hardware
Forlygte Lezyne eBike Mini E65, 6-12v, 65 lux, with reflector
Baglygte Herrmans H-Cargo, 6-12v, with reflector
Bagagebærer Tubular aluminium carrier, with Snap-IT platform and spring clamp, H-Cargo rear light mount
Tilbehør Adjustable kickstand
Bike weight 26.10 kg
Permissable weight 120kg

 

Geometri

S M L
Rytterhøjde165-175cm174-187cm185-195cm
1. Toprørslængde599621657.5
2. Reach420440475
3. Stable612613612
4. Stand over – højde836841844
5. Hjulafstand121812401278
6. Kronrørslængde120125130
7. Kronrørsvinkel656565
8. Saddelrørsvinkel747474
9. Saddelrørslængde425460490
10. Kædestagslængde465465465
11. Krankbokshøjde151515