Fri fragt fra 500 kr.

Har du spørgsmål? Ring til vores ekspert

Varenummer (SKU): N/A Kategorier: , ,

BESV TRX 1.3 MY22

30.999,00 kr.

Leveringstid: 3-5 dage
Delbetaling
1.096 kr. pr. måned
10
20
30
Ved et samlet kreditbeløb på 30.999 kr. over 30 mdr.: Månedlig ydelse 1.096 kr. Samlede kreditomk. 1.860 kr. Samlet tilbagebetaling 32.859 kr. Debitorrente (fast) 0,00%. ÅOP (forudsat betaling via Mit Sparxpres) 4,66%. Der er fortrydelsesret.

24 måneders garanti.

HURTIG LEVERING | inden for 7 dage

100 % sikre betalinger

Vi servicerer alle cykler!

BESKRIVELSE

BESV TRX 1.3 er en hardtail e-MTB, specielt udviklet til mountainbikere på udkig efter maksimal hastighed og kontrol. Den er derfor udstyret med et 630 Wh batteri og Shimano EP800-motoren med ikke mindre end 85 Nm drejningsmoment. På den måde kan du erobre den stejleste skråning med glans. Den avancerede RockShox-gaffel med 120 mm vandring giver suveræn kontrol og uovertruffen stabilitet. Takket være den matte Khaki Sand farve og de mægtige Maxxis Ardent Skin vægdæk er dette også en cykel, du kan stirre på i timevis. for Step Over-varianten og for Gentle Green for Low Step-varianten.

Premium Shimano Deore skiftesystem
Skift mellem 11 gear mere jævnt end nogensinde med det avancerede Shimano Deore-skiftesystem.

Du har kontrol
Takket være de højkvalitets Maxxis Ardent-dæk bevarer du maksimal kontrol på enhver overflade.

  • 630 Wh batterikapacitet
  • Shimano Steps EP800 med 85 Nm moment
  • Maxxis Ardent dæk

    SPECIFIKATIONER

    Sizes Man: S (42.5cm) / M (46cm) / L (49cm)
    Color(s) Man: Khaki sand matt
    Frame Hard-tail BESV premium alloy frame with down tube for integrated Darfon battery, with USB charging port and sattelite swich on top tube, Shimano center-motor with protection cover, tapered 1.5″ head tube, post disc mount, cold-forged dropout with replaceable hanger
    Drive Unit Shimano EP-800 center-motor, 250W rated power, 85Nm of torque, 25km/h maximum assist
    Battery Darfon 630Wh, integrated battery, approved for “Shimano Service Program”, with Smart 5.6-4A charger
    Display Shimano SC-E5003 side mounted LCD display
    Fork RockShox Recon Silver, 32mm stanchions, TurnKey Coil, 1.1/8″-1.5″ tapered alloy steerer, travel 120mm, Maxle Stealth
    Crankset Shimano EM600, 34T chainring
    Bottom Bracket Shimano, integrated in motor
    Pedals Wellgo, alloy body, ball bearings
    Rear Derailleur Shimano Deore, 11 speed
    Shifters Shimano Deore, 11 speed
    Cassette 11 speed, 11-51T
    Chain KMC e11Turbo, with Quick-Link
    Wheelset Disc brake front and rear hub, Boost hubs spacing, for Center Lock disc brakes, streight stainless steel spokes, WTB STi27 29″ multichamber alloy rims for disc brakes with 32H
    Tires Maxxis Ardent, 29″x2.4″, Normal Compound, EXO, 60 TPI foldable
    Brakeset Hydraulic disc brake set, with 203mm front and 180 mm rear rotor
    Brake Levers Hydraulic disc brake set, 2-finger lever
    Headset Acros, AZX-581, 1.5″ headset, angular contact bearings, integrated cable routing
    Handlebar E-MTB riser bar, 6066 alloy, 15mm riser, sweep: 7 degree back, 31.8mm clamp, width in man version: S: 720mm, M: 740mm, L: 760mm
    Stem E-MTB 3D Forged alloy stem, 31.8mm clamp, for internal cable routing, length in man version: S: 60mm, M/L: 80mm
    Grips E-MTB gel grips with padding and BESV clamp
    Saddle Selle Italia Model-X Superflow eBike
    Seat post Alloy 6066 micro-adjust, 31.6mm diameter, 3.7mm offset
    Bike weight 23.70 kg
    Permissable weight 140kg

    Geometri

    S M L
    Rytterhøjde163-176cm174-188cm185-197cm
    1. Toprørslængde627644670
    2. Reach420435460
    3. Stable639644648
    4. Stand over – højde813828835
    5. Hjulafstand116411801207
    6. Kronrørslængde120125130
    7. Kronrørsvinkel68.568.568.5
    8. Saddelrørsvinkel727272
    9. Saddelrørslængde425460490
    10. Kædestagslængde460460460
    11. Krankbokshøjde50.750.750.7