Fri fragt fra 500 kr.

Har du spørgsmål? Ring til vores ekspert

Varenummer (SKU): N/A Kategorier: , ,

BESV TRX LS 1.3 MY22

30.999,00 kr.

Leveringstid: 3-5 dage
Delbetaling
1.096 kr. pr. måned
10
20
30
Ved et samlet kreditbeløb på 30.999 kr. over 30 mdr.: Månedlig ydelse 1.096 kr. Samlede kreditomk. 1.860 kr. Samlet tilbagebetaling 32.859 kr. Debitorrente (fast) 0,00%. ÅOP (forudsat betaling via Mit Sparxpres) 4,66%. Der er fortrydelsesret.

24 måneders garanti.

HURTIG LEVERING | inden for 7 dage

100 % sikre betalinger

Vi servicerer alle cykler!

BESKRIVELSE

BESV TRX 1.3 LS er en low-entry hardtail e-MTB, specielt udviklet til mountainbikere, der ønsker maksimal fart og kontrol. Den er derfor udstyret med et 630 Wh batteri og Shimano EP800-motoren med ikke mindre end 85 Nm moment. På den måde kan du erobre den stejleste skråning med glans. Den avancerede RockShox-gaffel med 120 mm vandring giver suveræn kontrol og uovertruffen stabilitet. Takket være den unikke Gentle Green farve og de mægtige Maxxis Ardent Skin vægdæk er dette også en cykel, du kan stirre på i timevis

Premium Shimano Deore skiftesystem
Skift mellem 11 gear mere jævnt end nogensinde med det avancerede Shimano Deore-skiftesystem.

Du har kontrol
Takket være de højkvalitets Maxxis Ardent-dæk bevarer du maksimal kontrol på enhver overflade.

 

        • 630 Wh batterikapacitet
        • Shimano Steps EP800 med 85 Nm moment
        • Maxxis Ardent dæk

SPECIFIKATIONER

Sizes Lady: XS (43cm) / S (47cm) / M (52cm)
Color(s) Lady: Gentle green matt
Frame Hard-tail BESV premium alloy frame with down tube for integrated Darfon battery, with USB charging port and sattelite swich on top tube, Shimano center-motor with protection cover, tapered 1.5″ head tube, post disc mount, cold-forged dropout with replaceable hanger
Drive Unit Shimano EP-800 center-motor, 250W rated power, 85Nm of torque, 25km/h maximum assist
Battery Darfon 630Wh, integrated battery, approved for “Shimano Service Program”, with Smart 5.6-4A charger
Display Shimano SC-E5003 side mounted LCD display
Fork RockShox Recon Silver, 32mm stanchions, TurnKey Coil, 1.1/8″-1.5″ tapered alloy steerer, travel 120mm, Maxle Stealth
Crankset Shimano EM600, 34T chainring
Bottom Bracket Shimano, integrated in motor
Pedals Wellgo, alloy body, ball bearings
Rear Derailleur Shimano Deore, 11 speed
Shifters Shimano Deore, 11 speed
Cassette 11 speed, 11-51T
Chain KMC e11Turbo, with Quick-Link
Wheelset Disc brake front and rear hub, Boost hubs spacing, for Center Lock disc brakes, streight stainless steel spokes, WTB STi27 29″ multichamber alloy rims for disc brakes with 32H
Tires Maxxis Ardent, 29″x2.4″, Normal Compound, EXO, 60 TPI foldable
Brakeset Hydraulic disc brake set, with 203mm front and 180 mm rear rotor
Brake Levers Hydraulic disc brake set, 2-finger lever
Headset Acros, AZX-581, 1.5″ headset, angular contact bearings, integrated cable routing
Handlebar E-MTB riser bar, 6066 alloy, 15mm riser, sweep: 7 degree back, 31.8mm clamp, width in lady version: XS/S: 700mm, M/L: 720mm
Stem E-MTB 3D Forged alloy stem, 31.8mm clamp, for internal cable routing, length in lady version: XS/S: 45mm, M/L: 60mm
Grips E-MTB gel grips with padding and BESV clamp
Saddle Selle Italia Model-X Superflow eBike
Seat post Alloy 6066 micro-adjust, 31.6mm diameter, 3.7mm offset
Bike weight 23.90 kg
Permissable weight 140kg

Geometri

XS M S
Rytterhøjde150-165CM175-188CM164-175CM
1. Toprørslængde595620610
2. Reach398.5425.5410
3. Stable642656652
4. Stand over – højde542534542
5. Hjulafstand115811901174
6. Kronrørslængde145160155
7. Kronrørsvinkel68.568.568.5
8. Saddelrørsvinkel73.573.573.5
9. Saddelrørslængde430520470
10. Kædestagslængde487487487
11. Krankbokshøjde606060