Fri fragt fra 500 kr.

Har du spørgsmål? Ring til vores ekspert

Varenummer (SKU): N/A Kategorier: , ,

BESV TRX 1.5 LS MY22

36.999,00 kr.

Leveringstid: 3-5 dage
Delbetaling
1.308 kr. pr. måned
10
20
30
Ved et samlet kreditbeløb på 36.999 kr. over 30 mdr.: Månedlig ydelse 1.308 kr. Samlede kreditomk. 2.220 kr. Samlet tilbagebetaling 39.219 kr. Debitorrente (fast) 0,00%. ÅOP (forudsat betaling via Mit Sparxpres) 4,66%. Der er fortrydelsesret.

24 måneders garanti.

HURTIG LEVERING | inden for 7 dage

100 % sikre betalinger

Vi servicerer alle cykler!

BESKRIVELSE

BESV TRX 1.5 LS giver uovertruffen værdi for pengene. Med Shimano EP8-motoren, Shimano Deore 10 speed gear, 504Wh batteri, Maxis Ardent-dæk og en RockShox-gaffel med 120 mm vandring, er dette en hardtail e-MTB, der aldrig vil skuffe. Op ad bakker, ned ad bakker: Hvert nyt eventyr med TRX garanterer maksimal køreglæde til en pris, du aldrig havde drømt om.

Uovertruffen pedalkraft

Udstyret med Shimanos absolutte topdrivlinje. Shimano Steps EP8 yder op til 85Nm drejningsmoment direkte ud i dine pedaler, lige når du har brug for det.

Integreret USB-ladeport i stellet

Oplad din mobiltelefon på farten? En nødvendighed mener vi!

    • 504 wattimer batterikapacitet
    • Shimano Steps EP8 med 85 Nm moment
    • USB ladeport i stellet

      SPECIFIKATIONER

      Størrelser Lady: XS (43cm) / S (47cm) / M (52cm)
      Farve (r) Lady: Mint blue gloss
      Frame Hard-tail BESV premium alloy frame with down tube for integrated Darfon battery, with USB charging port and sattelite swich on top tube, Shimano center-motor with protection cover, tapered 1.5″ head tube, post disc mount, cold-forged dropout with replaceable hanger
      Drive Unit Shimano EP-800 center-motor, 250W rated power, 85Nm of torque, 25km/h maximum assist
      Battery Darfon 504Wh, integrated battery, approved for “Shimano Service Program”, with  2A charger
      Display Shimano SC-E5003 side mounted LCD display
      Fork RockShox Recon Silver, 32mm stanchions, TurnKey Coil, 1.1/8″-1.5″ tapered alloy steerer, travel 120mm, Maxle Stealth
      Crankset Samox for Shimano Steps, 34T chainring
      Bottom Bracket Shimano, integrated in motor
      Pedals Wellgo, alloy body, ball bearings
      Rear Derailleur Shimano Deore, 10 speed
      Shifters Shimano Deore, 10 speed
      Cassette 10 speed, 11-46T
      Chain KMC e10Turbo, with Quick-Link
      Wheelset Disc brake front and rear hub, Boost hubs spacing, for Center Lock disc brakes, streight stainless steel spokes, WTB STi27 29″ multichamber alloy rims for disc brakes with 32H
      Tires Maxxis Ardent, 29″x2.4″, Normal Compound, EXO, 60 TPI wire
      Brakeset Hydraulic disc brake set, with 180mm front and rear rotors
      Brake Levers Hydraulic disc brake set, 2-finger lever
      Headset Acros, AZX-581, 1.5″ headset, angular contact bearings, integrated cable routing
      Handlebar E-MTB riser bar, 6066 alloy, 15mm riser, sweep: 7 degree back, 31.8mm clamp, width in lady version: XS/S: 700mm, M/L: 720mm
      Stem E-MTB 3D Forged alloy stem, 31.8mm clamp, for internal cable routing, length in lady version: XS/S: 45mm, M/L: 60mm
      Grips E-MTB gel grips with padding and BESV clamp
      Saddle Selle Italia Model-X Superflow eBike
      Seat post Alloy 6066 micro-adjust, 31.6mm diameter, 3.7mm offset
      Bike weight 23.75 kg
      Permissable weight 140kg

      Geometri

      XS S M
      Rytterhøjde150-165cm164-175cm175-188cm
      1. Toprørslængde595610620
      2. Reach398.5410425.5
      3. Stable642652656
      4. Stand over – højde542542534
      5. Hjulafstand115811741190
      6. Kronrørslængde145155160
      7. Kronrørsvinkel68.568.568.5
      8. Saddelrørsvinkel73.573.573.5
      9. Saddelrørslængde430470520
      10. Kædestagslængde487487487
      11. Krankbokshøjde606060