Fri fragt fra 500 kr.

Har du spørgsmål? Ring til vores ekspert

Varenummer (SKU): N/A Kategorier: , ,

BESV TRX 1.5 MY22

28.999,00 kr.

Leveringstid: 3-5 dage
Delbetaling
1.025 kr. pr. måned
10
20
30
Ved et samlet kreditbeløb på 28.999 kr. over 30 mdr.: Månedlig ydelse 1.025 kr. Samlede kreditomk. 1.740 kr. Samlet tilbagebetaling 30.739 kr. Debitorrente (fast) 0,00%. ÅOP (forudsat betaling via Mit Sparxpres) 4,66%. Der er fortrydelsesret.

24 måneders garanti.

HURTIG LEVERING | inden for 7 dage

100 % sikre betalinger

Vi servicerer alle cykler!

BESKRIVELSE

BESV TRX 1.5 giver uovertruffen værdi for pengene. Med Shimano EP8-motoren, Shimano Deore 10 speed gear, 504Wh batteri, Maxis Ardent-dæk og en RockShox-gaffel med 120 mm vandring, er dette en hardtail e-MTB, der aldrig vil skuffe. Op ad bakker, ned ad bakker: Hvert nyt eventyr med TRX garanterer maksimal køreglæde til en pris, du aldrig havde drømt om.

Uovertruffen pedalkraft

Udstyret med Shimanos absolutte topdrivlinje. Shimano Steps EP8 yder op til 85Nm drejningsmoment direkte ud i dine pedaler, lige når du har brug for det.

Integreret USB-ladeport i stellet

Oplad din mobiltelefon på farten? En nødvendighed mener vi!

    • 504 wattimer batterikapacitet
    • Shimano Steps EP8 med 85 Nm moment
    • USB ladeport i stellet

SPECIFIKATIONER

Størrelser Man: S (42.5cm) / M (46cm) / L (49cm)
Farve (r) Man: Dark red gloss
Stel Hard-tail BESV premium alloy frame with down tube for integrated Darfon battery, with USB charging port and sattelite swich on top tube, Shimano center-motor with protection cover, tapered 1.5″ head tube, post disc mount, cold-forged dropout with replaceable hanger
Drive Unit Shimano EP-800 center-motor, 250W rated power, 85Nm of torque, 25km/h maximum assist
Batteri Darfon 504Wh, integrated battery, approved for “Shimano Service Program”, with  2A charger
Skærm Shimano SC-E5003 side mounted LCD display
Forgaffel RockShox Recon Silver, 32mm stanchions, TurnKey Coil, 1.1/8″-1.5″ tapered alloy steerer, travel 120mm, Maxle Stealth
Kranksæt Samox for Shimano Steps, 34T chainring
Bundbeslag Shimano, integrated in motor
Pedaler Wellgo, alloy body, ball bearings
Bagskifter Shimano Deore, 10 speed
Skiftegreb Shimano Deore, 10 speed
Kassette 10 speed, 11-46T
Kæde KMC e10Turbo, with Quick-Link
Hjulsæt Disc brake front and rear hub, Boost hubs spacing, for Center Lock disc brakes, streight stainless steel spokes, WTB STi27 29″ multichamber alloy rims for disc brakes with 32H
Dæk Maxxis Ardent, 29″x2.4″, Normal Compound, EXO, 60 TPI wire
Bremser Hydraulic disc brake set, with 180mm front and rear rotors
Bremsegreb Hydraulic disc brake set, 2-finger lever
Steuersatz Acros, AZX-581, 1.5″ headset, angular contact bearings, integrated cable routing
Styr E-MTB riser bar, 6066 alloy, 15mm riser, sweep: 7 degree back, 31.8mm clamp, width in man version: S: 720mm, M: 740mm, L: 760mm
Frempind E-MTB 3D Forged alloy stem, 31.8mm clamp, for internal cable routing, length in man version: S: 60mm, M/L: 80mm
Greb E-MTB gel grips with padding and BESV clamp
Sadel Selle Italia Model-X Superflow eBike
Sadelpind Alloy 6066 micro-adjust, 31.6mm diameter, 3.7mm offset
Bike weight 23.55 kg
Permissable weight 140kg

Geometri

S M L
Rytterhøjde163-176cm174-188cm185-197cm
1. Toprørslængde627644670
2. Reach420435460
3. Stable639644648
4. Stand over – højde813828835
5. Hjulafstand116411801207
6. Kronrørslængde120125130
7. Kronrørsvinkel68.568.568.5
8. Saddelrørsvinkel727272
9. Saddelrørslængde425460490
10. Kædestagslængde460460460
11. Krankbokshøjde50.750.750.7