Fri fragt fra 500 kr.

Har du spørgsmål? Ring til vores ekspert

Varenummer (SKU): N/A Kategorier: , , ,

BESV TRX URBAN 1.1 LS MY22

36.999,00 kr.

Leveringstid: 3-5 dage
Delbetaling
1.308 kr. pr. måned
10
20
30
Ved et samlet kreditbeløb på 36.999 kr. over 30 mdr.: Månedlig ydelse 1.308 kr. Samlede kreditomk. 2.220 kr. Samlet tilbagebetaling 39.219 kr. Debitorrente (fast) 0,00%. ÅOP (forudsat betaling via Mit Sparxpres) 4,66%. Der er fortrydelsesret.

24 måneders garanti.

HURTIG LEVERING | inden for 7 dage

100 % sikre betalinger

Vi servicerer alle cykler!

BESKRIVELSE

Du bestemmer, hvor du skal hen med TRX Urban 1.1 LS. Dette er en komfortabel og meget komplet cykel, som du kan erobre enhver cykelsti med, selvom stien ikke er der endnu. Intet eventyr er umuligt takket være 720 Wh-batteriet, Shimano EP8-motoren med 85 Nm drejningsmoment, Shimano XT 12 speed gear, RockShox-gaffel med 120 mm vandring og Maxxis Recon Race-dæk. Bagagebæreren med Racktime Snap-it systemet og højkvalitets LED lygter gør denne e-cykel til en fantastisk partner til alle dine hverdagsture.

Nå længere en nogensinde

Med intet mindre end 720 Wh batterikapacitet, kan du nyde maksimal support i pedalerne i timevis!

Premium Shimano komponenter

Den kraftfulde Shimano Steps EP8 motor i kombination med XT Deore 12 gearsystemet garanterer en uovertruffen cykeltur. Dag efter dag.

    • 720 wattimer batterikapacitet
    • Shimano Steps EP8 med 85 Nm moment
    • Premium Shimano XT 12 speed gearsystem

    SPECIFIKATIONER

    Størrelser Lady: XS (43cm) / S (47cm) / M (52cm) / L (56cm)
    Farve(r) Silver gloss
    Stel Hard-tail BESV premium alloy frame with down tube for integrated Darfon battery, with USB charging port and sattelite swich on top tube, Shimano center-motor with protection cover, tapered 1.5″ head tube, post disc mount, cold-forged dropout with replaceable hanger
    Drive Unit Shimano EP-800 center-motor, 250W rated power, 85Nm of torque, 25km/h maximum assist
    Batteri Darfon 720Wh, integrated battery, approved for “Shimano Service Program”, with Smart 5.6-4A charger
    Skærm Shimano SC-E5003 side mounted LCD display
    Forgaffel RockShox Recon Silver, 32mm stanchions, TurnKey Coil, 1.1/8″-1.5″ tapered alloy steerer, travel 120mm, Maxle Stealth
    Kranksæt Samox for Shimano Steps, 34T chainring with ring guard
    Bundbeslag Shimano, integrated in motor
    Pedaler Wellgo, alloy body, ball bearings
    Bagskifter Shimano XT 12 speed
    Skiftegreb Shimano Deore 12 speed
    Kassette Shimano SLX 12 speed, 10-54T
    Kæde KMC e12Turbo, with Quick-Link
    Hjulsæt Disc brake front and MT410B rear hub, Boost hubs spacing, for Center Lock disc brakes, streight stainless steel spokes, WTB STi27 29″ multichamber alloy rims for disc brakes with 32H
    Dæk Maxxis Recon Race, 29×2.25, EXO, 60 TPI wire bread
    Bremser Hydraulic disc brake set, with 180mm front and rear rotors
    Bremsegreb Hydraulic disc brake set, 3-finger lever
    Steuersatz Acros, AZX-581, 1.5″ headset, angular contact bearings, integrated cable routing
    Styr E-MTB riser bar, 6066 alloy, 15mm riser, sweep: 7 degree back, 31.8mm clamp, width in lady version: XS/S: 700mm, M/L: 720mm
    Frempind 3D Forged alloy City-Trekking stem, SP-Connect mount, adjustable 0-90 degree, 31.8mm clamp, integrated cable routing, width in lady version: XS/S: 65mm, M/L: 90mm
    Greb E-MTB gel grips with padding and BESV clamp
    Sadel Selle Italia S5 Superflow
    Sadelpind Alloy 6066 micro-adjust, 31.6mm diameter, 3.7mm offset
    Skærme Alloy extruded fenders, front & rear 3/4 length, stainless steel hardware
    Forlygte Lezyne eBike Power E115, 6-12v, 115 lux, with reflector
    Baglygte Herrmans H-Cargo, 6-12v, with reflector
    Bagagebærer Tubular aluminium carrier, with Snap-IT platform and spring clamp, H-Cargo rear light mount
    Tilbehør Adjustable kickstand
    Bike weight 27.40 kg
    Permissable weight 140kg

    Geometri

    XS S M L
    Rytterhøjde150-165CM164-175CM175-188CM187-198CM
    Toprørslængde595610620630
    Reach398.5410425.5432.8
    Stable642652656665
    Stand over – højde542542534534
    Hjulafstand1158117411901202
    Kronrørslængde145155160170
    Kronrørsvinkel68.568.568.568.5
    Saddelrørsvinkel73.573.573.573.5
    Saddelrørslængde430470520560
    Kædestagslængde487487487487
    Krankbokshøjde60606060