Fri fragt fra 500 kr.

Har du spørgsmål? Ring til vores ekspert

Varenummer (SKU): N/A Kategorier: , , ,

BESV TRX URBAN 1.3 LS MY22

33.999,00 kr.

Leveringstid: 3-5 dage
Delbetaling
1.202 kr. pr. måned
10
20
30
Ved et samlet kreditbeløb på 33.999 kr. over 30 mdr.: Månedlig ydelse 1.202 kr. Samlede kreditomk. 2.040 kr. Samlet tilbagebetaling 36.039 kr. Debitorrente (fast) 0,00%. ÅOP (forudsat betaling via Mit Sparxpres) 4,66%. Der er fortrydelsesret.

24 måneders garanti.

HURTIG LEVERING | inden for 7 dage

100 % sikre betalinger

Vi servicerer alle cykler!

BESKRIVELSE

Du bestemmer, hvor du skal hen med TRX Urban 1.3 LS. Dette er en komfortabel og meget komplet cykel, som du kan erobre enhver cykelsti med, selvom stien ikke er der endnu. Intet eventyr er umuligt takket være 630 Wh-batteriet, Shimano EP8-motoren med 85 Nm drejningsmoment, Shimano Deore 10 speed gear, RockShox-gaffel med 120 mm vandring og Maxxis Recon Race-dæk. Bagagebæreren med Racktime Snap-it systemet og højkvalitets LED lygter gør denne e-cykel til en fantastisk partner til alle dine hverdagsture.

Uovertruffen pedalkraft

Udstyret med Shimanos absolutte topdrivlinje. Shimano Steps EP8 yder op til 85Nm drejningsmoment direkte ud i dine pedaler, lige når du har brug for det.

Hårdfør

Ingen udfordring er for stor takket være de solide aluminium skærme og den ekstra stive ramme.

    • 630 wattimer batterikapacitet
    • Shimano Steps EP8 med 85 Nm moment
    • RockShox forgaffel

SPECIFIKATIONER

Størrelser

Lady: XS (43cm) / S (47cm) / M (52cm) / L (56cm)

Farve

Nickel gray gloss

Stel

Hard-tail BESV premium alloy frame with down tube for integrated Darfon battery, with USB charging port and sattelite swich on top tube, Shimano center-motor with protection cover, tapered 1.5 head tube, post disc mount, cold-forged dropout with replaceable hanger

Drive Unit

Shimano EP-800 center-motor, 250W rated power, 85Nm of torque, 25km/h maximum assist

Batteri

Darfon 630Wh, integrated battery, approved for ‘Shimano Service Program’, with Smart 5.6-4A charger

Display

Shimano SC-E5003 side mounted LCD display

Forgaffel

RockShox Recon Silver, 32mm stanchions, TurnKey Coil, 1.1/8-1.5 tapered alloy steerer, travel 120mm, Maxle Stealth

Kranksæt

Samox for Shimano Steps, 34T chainring with ring guard

Bundbeslag

Shimano, integrated in motor

Pedaler

Wellgo, alloy body, ball bearings

Bagskifter

Shimano Deore, 10 speed

Skiftegreb

Shimano Deore, 10 speed

Kassette

10 speed, 11-46T

Kæde

KMC e10Turbo, with Quick-Link

Hjulsæt

Disc brake front and rear hub, Boost hubs spacing, for Center Lock disc brakes, streight stainless steel spokes, WTB STi27 29 multichamber alloy rims for disc brakes with 32H

Dæk

Maxxis Recon Race, 29×2.25, EXO, 60 TPI wire bread

Bremser

Hydraulic disc brake set, with 180mm front and rear rotors

Bremsegreb

Hydraulic disc brake set, 3-finger lever

Steuersatz

Acros, AZX-581, 1.5 headset, angular contact bearings, integrated cable routing

Styr

E-MTB riser bar, 6066 alloy, 15mm riser, sweep: 7 degree back, 31.8mm clamp, width in lady version: XS/S: 700mm, M/L: 720mm

Frempind

3D Forged alloy City-Trekking stem, SP-Connect mount, adjustable 0-90 degree, 31.8mm clamp, integrated cable routing, width in lady version: XS/S: 65mm, M/L: 90mm

Greb

E-MTB gel grips with padding and BESV clamp

Sadel

Selle Italia S5 Superflow

Sadelpind

Alloy 6066 micro-adjust, 31.6mm diameter, 3.7mm offset

Skærme

Alloy extruded fenders, front & rear 3/4 length, stainless steel hardware

Forlygte

Lezyne eBike Mini E65, 6-12v, 65 lux, with reflector

Baglygte

Herrmans H-Cargo, 6-12v, with reflector

Bagagebærerr

Tubular aluminium carrier, with Snap-IT platform and spring clamp, H-Cargo rear light mount

Tilbehør

Adjustable kickstand

Bike weight

26.80 kg

Permissable weight

140kg

Geometri

XS S M L
Rytterhøjde150-165CM164-175CM175-188CM187-198CM
Toprørslængde595610620630
Reach398.5410425.5432.8
Stable642652656665
Stand over – højde542542534534
Hjulafstand1158117411901202
Kronrørslængde145155160170
Kronrørsvinkel68.568.568.568.5
Saddelrørsvinkel73.573.573.573.5
Saddelrørslængde430470520560
Kædestagslængde487487487487
Krankbokshøjde60606060