Fri fragt fra 500 kr.

Har du spørgsmål? Ring til vores ekspert

Varenummer (SKU): N/A Kategorier: , , ,

BESV TRX URBAN 1.3 MY22

33.999,00 kr.

Leveringstid: 3-5 dage
Delbetaling
1.202 kr. pr. måned
10
20
30
Ved et samlet kreditbeløb på 33.999 kr. over 30 mdr.: Månedlig ydelse 1.202 kr. Samlede kreditomk. 2.040 kr. Samlet tilbagebetaling 36.039 kr. Debitorrente (fast) 0,00%. ÅOP (forudsat betaling via Mit Sparxpres) 4,66%. Der er fortrydelsesret.

24 måneders garanti.

HURTIG LEVERING | inden for 7 dage

100 % sikre betalinger

Vi servicerer alle cykler!

BESKRIVELSE

Du bestemmer, hvor du skal hen med TRX Urban 1.3. Dette er en komfortabel og meget komplet cykel, som du kan erobre enhver cykelsti med, selvom stien ikke er der endnu. Intet eventyr er umuligt takket være 630 Wh-batteriet, Shimano EP8-motoren med 85 Nm drejningsmoment, Shimano Deore 10 speed gear, RockShox-gaffel med 120 mm vandring og Maxxis Recon Race-dæk. Bagagebæreren med Racktime Snap-it systemet og højkvalitets LED lygter gør denne e-cykel til en fantastisk partner til alle dine hverdagsture.

Uovertruffen pedalkraft

Udstyret med Shimanos absolutte topdrivlinje. Shimano Steps EP8 yder op til 85Nm drejningsmoment direkte ud i dine pedaler, lige når du har brug for det.

Hårdfør

Ingen udfordring er for stor takket være de solide aluminium skærme og den ekstra stive ramme.

    • 630 wattimer batterikapacitet
    • Shimano Steps EP8 med 85 Nm moment
    • RockShox forgaffel

    SPECIFIKATIONER

    Størrelser Man: S (42.5cm) / M (46cm) / L (49cm)
    Farve Nickel gray gloss
    Stel Hard-tail BESV premium alloy frame with down tube for integrated Darfon battery, with USB charging port and sattelite swich on top tube, Shimano center-motor with protection cover, tapered 1.5″ head tube, post disc mount, cold-forged dropout with replaceable hanger
    Drive Unit Shimano EP-800 center-motor, 250W rated power, 85Nm of torque, 25km/h maximum assist
    Batteri Darfon 630Wh, integrated battery, approved for ‘Shimano Service Program’, with Smart 5.6-4A charger
    Display Shimano SC-E5003 side mounted LCD display
    Forgaffel RockShox Recon Silver, 32mm stanchions, TurnKey Coil, 1.1/8″-1.5″ tapered alloy steerer, travel 120mm, Maxle Stealth
    Kranksæt Samox for Shimano Steps, 34T chainring with ring guard
    Bundbeslag Shimano, integrated in motor
    Pedaler Wellgo, alloy body, ball bearings
    Bagskifter Shimano Deore, 10 speed
    Skiftegreb Shimano Deore, 10 speed
    Kassette 10 speed, 11-46T
    Kæde KMC e10Turbo, with Quick-Link
    Hjulsæt Disc brake front and rear hub, Boost hubs spacing, for Center Lock disc brakes, streight stainless steel spokes, WTB STi27 29″ multichamber alloy rims for disc brakes with 32H
    Dæk Maxxis Recon Race, 29×2.25, EXO, 60 TPI wire bread
    Bremser Hydraulic disc brake set, with 180mm front and rear rotors
    Bremsegreb Hydraulic disc brake set, 3-finger lever
    Steuersatz Acros, AZX-581, 1.5″ headset, angular contact bearings, integrated cable routing
    Styr E-MTB riser bar, 6066 alloy, 15mm riser, sweep: 7 degree back, 31.8mm clamp, width in man version: S: 720mm, M: 740mm, L: 760mm
    Greb 3D Forged alloy City-Trekking stem, SP-Connect mount, adjustable 0-90 degree, 31.8mm clamp, integrated cable routing, width in man version: S/M: 90mm, L/XL: 110mm E-MTB gel grips with padding and BESV clamp
    Sadel Selle Italia S5 Superflow
    Sadelpind Alloy 6066 micro-adjust, 31.6mm diameter, 3.7mm offset
    Skærme Alloy extruded fenders, front & rear 3/4 length, stainless steel hardware
    Forlygte Lezyne eBike Mini E65, 6-12v, 65 lux, with reflector
    Baglygte Herrmans H-Cargo, 6-12v, with reflector
    Bagagebærer Tubular aluminium carrier, with Snap-IT platform and spring clamp, H-Cargo rear light mount
    Tilbehør Adjustable kickstand
    Bike weight 26.60 kg
    Permissable weight 140kg

     

    Geometri

    S M L
    Rytterhøjde163-176cm174-188cm185-197cm
    Toprørslængde627644670
    Reach420435460
    Stable639644648
    Stand over – højde813828835
    Hjulafstand116411801207
    Kronrørslængde120125130
    Kronrørsvinkel68.568.568.5
    Saddelrørsvinkel727272
    Saddelrørslængde425460490
    Kædestagslængde460460460
    Krankbokshøjde50.750.750.7